XII Olimpiada: Wyniki I etapu

367 uczniów z 11 gdańskich szkół rozwiązywało w czwartek 31 stycznia test w ramach pierwszego etapu XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje”. Do drugiej tury konkursu zakwalifikowało się 151 osób.

Udało się to tym, którzy w teście jednokrotnego wyboru uzyskali co najmniej 14 punktów z 20 możliwych do zdobycia. Następny etap odbędzie się 28 lutego. Uczniowie będą mieli do rozwiązania test z pytaniami wielokrotnego wyboru oraz pytaniami otwartymi. Najlepsi spotkają się w finale, 11 kwietnia w Muzeum Zamkowym w Malborku – Ośrodku Konferencyjnym KARWAN.

Zadaniem finalistów będzie zdiagnozowanie najważniejszych problemów dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letnich wakacji w swoim miejscu zamieszkania oraz zaproponowanie ich rozwiązań. Komisja konkursowa oceni między innymi wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.

Chęć udziału w XII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło 1382 uczniów z 44 pomorskich szkół w Gdańsku, Chojnicach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pelplinie, Rumi, Starogardzie Gdańskim i Tczewie. Wyniki z tych miast opublikujemy niebawem. W Gdańsku najliczniejszą, ponad 240-osobową reprezentację stanowili uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego.

Więcej informacji o konkursie w artykule XII Olimpiada: czekamy na zgłoszenia


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

SM Gdańsk: XII Olimpiada: wyniki I etapu