Studentki i studenci II roku Katedry Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz grupa społeczna Metropolitanka działająca przy Instytucie Kultury Miejskiej zapraszają 13 lutego o godz. 18.00 na wernisaż prac zrealizowanych w ramach herstorycznego projektu METROPOLITANKA.
Wystawę można oglądać do 27 lutego 2019. Wstęp wolny.

Przez semestr w ramach zajęć „Obrazy i społeczeństwo” studentki i studenci pracowali nad opowieściami o kobietach wplecionymi w historie miast i miejsc. Prace te przybrały wiele form – kolaży, obiektów, fotografii, filmów, zdarzeń performatywnych i serii plakatów.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane pod opieką dr hab. Bogny Burskiej i dr Anki Leśniak we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej, Katedrą Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.

Artystki i artyści:

Dominika Murzyniec-Kamińska · Maciej Opara · Marianna Strzelczyk · Marta Tomaszewska · Klaudia Kuźmińska Karolina Bunik · Olga Burczyk · Maria Janicka · Karolina Lis Malwina Kakowska · Paweł Kasprzak · mac lewandowski · Dominika Michałowska · Magdalena Nowicka · Marta Stankiewicz · Małgorzata Chmielewska · Karolina Łosińska · Alicja Sukiennik.

W ramach wernisażu odbędzie się gościnny pokaz filmu SCUM Manifesto zrealizowanego na podstawie słynnego tekstu Valerie Solanas przez Jill Godmilow, Joannę Krakowską i Magdę Mosiewicz w 2017 r., rozmowę o filmie z Magdą Mosiewicz poprowadzi Emilia Orzechowska.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.