Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Szafa Dobra jest akcją organizowaną przez IKEA Gdańsk wraz z Gdyńskim Centrum Filmowym. Teraz do akcji dołączył Instytut Kultury Miejskiej dzięki inicjatywie dziewczyn z kolektywu MAMYWENE w ramach programu Otwarty IKM. Do Szaf Dobra można przekazać nieużywane już ubrania w dobrym stanie, skąd trafią do gdańskiej Fundacji DROGA. Akcja będzie trwała do końca marca.

Ideą akcji jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i dla naszej planety. Właśnie z tego powodu powstały szafy dobra – pozostawione w niej ubrania trafią do Fundacji DROGA, która zadba by otrzymali je najbardziej potrzebujący.

Szafy Dobra są rozsiane po Trójmieście – jedna stanęła w Gdańsku w IKEA (niedaleko placu zabaw Småland), druga w Gdyni w Gdyńskim Centrum Filmowym (tuż obok kas kinowych), a od 15 marca dołączyła trzecia szafa umiejscowiona w Instytucie Kultury Miejskiej.

Przez cały marzec każdy, komu bliska jest idea odpowiedzialności za naszą planetę i tzw. sharing economy (czyli ekonomia dzielenia się i współpracy), może przynieść niepotrzebne ubrania i ułożyć je w naszej SZAFIE i w ten prosty sposób nadać im drugie życie i pomóc potrzebującym.

Współpraca gdańskiego sklepu IKEA z instytucjami kultury pozwoliła powstać Szafom Dobra w centrum Gdańska i Gdyni, gdzie wygodniej na co dzień dostać się wielu mieszkańcom trójmiejskiej metropolii.

Dzięki tej akcji chcemy zachęcić ludzi do pomocy potrzebującym, ale również nawiązujemy do naszej centralnej kampanii #przydasie, która zwraca uwagę na problem nadmiaru rzeczy. Przekazując nam swoje nieużywane ubrania można nie tylko pomóc innym ludziom, ale również planecie. – zachęca Blanka Gniewkowska, specjalista ds. marketingu IKEA Gdańsk.

Zebrane podczas akcji rzeczy Fundacja DROGA będzie rozdawać potrzebującym w Punkcie Charytatywnym w Gdańsku. Tutaj przez cały rok można przekazywać nie tylko niepotrzebne ubrania, ale też koce, ręczniki i wszystko, co jest jeszcze w dobrym stanie i może posłużyć innym.

Partnerzy akcji:

Gdyńskie Centrum Filmowe – to znany kulturalny punkt spotkań na mapie Gdyni. Jest unikalnym miejscem, które łączy pod jednym dachem edukacje i rozrywkę związaną z kinem, dla ludzi w każdym wieku.

Otwarty IKM – program Instytutu Kultury Miejskiej, który pozwala organizatorom wydarzeń z Gdańska i regionu na zrealizowanie swoich pomysłów i działań w siedzibie IKM.

MAMYWENE – kreatorki i koordynatorki autorskich warsztatów takich jak #jeansnowe, pokazują że można lepiej wykorzystać ubrania niż po prostu je wyrzucić, inspirują do zwrócenia uwagi na koszty fast fashion.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.