Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Tym razem nie było ani zapowiedzi, ani ostrzeżeń dla potencjalnych sprawców wykroczeń drogowych. W strefie ograniczonego postoju na Głównym Mieście strażnicy przeprowadzili kolejne wzmożone kontrole. Działania trwały od poniedziałku do czwartku (18-21 marca). Patrole interweniowały 338 razy.
Działania drogowe blokada 1200px

Na kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli 257 mandatów (na łączną kwotę 21 350 złotych). Udzielili też 32 pouczeń i sporządzili 4 wnioski o ukaranie do sądu. W 45 przypadkach mundurowi wystawili zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia (są to wezwania do siedziby straży miejskiej, które będą skutkowały mandatami, pouczeniami lub wnioskami do sądu). 134 razy strażnicy zakładali na koła aut blokady.

Przypomnijmy, że wzmożone działania na Głównym Mieście odbyły się także w drugiej połowie lutego. Wówczas, w ciągu sześciu dni strażnicy wystawili 397 mandatów, interweniowali 607 razy. Kolejna akcja przeprowadzona na Lawendowym Wzgórzu zakończyła się 158 interwencjami, a 94 sprawców wykroczeń funkcjonariusze ukarali mandatami.

SOP Oliwa 3

W najbliższym czasie planowane są intensywne kontrole w strefach ograniczonego postoju:

  • w Oliwie - od 25 do 27 marca,
  • w Aniołkach - od 2 do 5 kwietnia.

Restrykcyjne działania ze strony strażników wynikają między innymi z licznych skarg mieszkańców, którzy na numer 986 zgłaszają zablokowane przejścia dla pieszych, drogi rowerowe i chodniki oraz inne przypadki łamania przepisów przez kierowców. Celem każdej takiej akcji jest ograniczenie liczby popełnianych wykroczeń do minimum.