Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zadał dziesięć ciosów nożem 56-letniemu mieszkańcowi Gdańska. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W minioną sobotę policjanci z komisariatu Suchanino odebrali zgłoszenie o tym, że do jednego z gdańskich szpitali trafił mężczyzna z ranami kłutymi pleców.
Policjanci natychmiast pojechali do szpitala, starali się ustalić okoliczności, w jakich mężczyzna trafił do izby przyjęć oraz co najważniejsze skąd został przywieziony. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o przestępstwie i natychmiast zaczęli szukać sprawcy.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni oraz dzielnicowy z komisariatu na Oruni. Funkcjonariusze pojechali w okolice miejsca, w którym miało dojść do zdarzenia. Policjanci dysponowali jedynie przybliżonym adresem, więc zaczęli sprawdzać klatki schodowe oraz rozmawiali z mieszkańcami nieruchomości. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili adres mieszkania, w którym doszło do zranienia 56-latka.

Policjanci weszli do mieszkania i zatrzymali w nim 32-letniego mieszkańca Gdańska. W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzonego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, rozmawiali z potencjalnymi świadkami, a policyjny technik zabezpieczył ślady.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni spożywali razem alkohol i gdy doszło między nimi do kłótni, młodszy z nich chwycił za nóż kuchenny i zadał 56-latkowi dziesięć ciosów w plecy.

32-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, niewykluczone, że usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem, za które grozi 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

 

 

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant pobiera od zatrzymanego ślady linii papilarnych
  • Policjant prowadzi zatrzymanego