Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o włamanie i kradzież przecinarki spalinowej. Mężczyzn zauważył operator miejskiego monitoringu. Sprawcy usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Na początku tygodnia wywiadowcy z gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy schowali w krzakach podejrzany pakunek. Sytuacja miała miejsce tuż przed godz. 2.00 w okolicy pętli tramwajowej w Brzeźnie.

Policjanci pojechali na miejsce i tam wylegitymowali dwóch mieszkańców Gdańska. Mężczyźni odpowiadali rysopisowi ze zgłoszenia operatora miejskiego monitoringu. Policjanci dokładnie sprawdzili pobliski teren i okazało się, że w kilka metrów dalej, w krzakach jest schowana spalinowa przecinarka. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Rano policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zaczęli ustalać, do kogo mogła należeć przecinarka. W trakcie swojej pracy dotarli do wypożyczalni sprzętu budowlane, a następnie do osoby, która ją wypożyczyła. Policjanci ustalili, że sprawcy włamali się do samochodu na terenie Przymorza. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie, przeprowadzili oględziny samochodu, do którego włamali się sprawcy oraz zabezpieczyli ślady. Uzyskany sprzęt trafił do właściciela. Jego wartość to prawie 3 tys. zł.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat więzienia.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego