Tym, którzy do tej pory nie złożyli jeszcze wniosku o świadczenie „Dobry start”, przypominamy, że pozostał im na to już tylko tydzień. – Jeśli do końca listopada rodzic nie złoży wniosku o świadczenie, pieniądze po prostu przepadną. Nie warto zwlekać – przypomina Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program „Dobry start” wspiera rodziców w wydatkach związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. 300 zł na wyprawkę szkolną przysługuje na każde uczące się dziecko do 20. roku życia, dzisiaj również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych. Od 1 lipca do 31 października br. złożonych zostało 3,2 mln wniosków o świadczenie „Dobry start” – 2 mln w formie elektronicznej, 1,2 mln w formie tradycyjnej. W tym czasie wypłacono już 4,4 mln świadczeń na łączną kwotę blisko 1,32 mld zł.

Od 2019 r. świadczenie „Dobry start” przysługuje wszystkim uczniom, niezależnie od rodzaju szkoły, do której uczęszczają. Co ważne, w przypadku uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych, w tym roku wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą tradycyjną (np. drogą pocztową lub podczas osobistej wizyty w urzędzie). W ubiegłym roku wnioski online można było składać poprzez kanały bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia. W tym roku możliwe jest to również za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS).

źródło - www.gov.pl/web/rodzina