Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali 2 osoby, które pod wpływem alkoholu kierowały samochodem. Każdy z zatrzymanych kierowców miał w organizmie prawie 2,5 promila. Mężczyźni już stracili uprawnienia do kierowania, wkrótce zostaną przesłuchani i usłyszą zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.
Wczoraj policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego dwie osoby, które kierowały autem, będąc pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany o godzinie 20:00, po tym, jak na ul. Krzemienieckiej spowodował kolizję. Funkcjonariusze drogówki, którzy przyjechali na miejsce, dowiedzieli się, że 56-letni kierowca nissana, podczas omijania innego samochodu, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w niego. Po sprawdzeniu okazało się, że sprawca kolizji miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Kolejny kierowca podejrzany o kierowanie samochodem po pijanemu został zatrzymany o godzinie 23:00 na al. Legionów. Policjanci ruchu drogowego dostali zgłoszenie o uszkodzonym mitsubishi, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zastali przy samochodzie, 41-letniego gdańszczanina. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze odholowali jego auto i zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. On sama został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.