Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Weszły w życie przepisy umożliwiające przyznanie najemcom oraz podnajemcom lokali mieszkalnych, dotkniętych ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19, dodatków mieszkaniowych powiększonych o tzw. „dopłatę do czynszu”. Samorządy mogą już kierować do Wojewody Pomorskiego wnioski o zapotrzebowanie na środki finansowe.

Gmina składając wniosek (w załączeniu) wskazuje szacunkową wysokość zapotrzebowania z rozbiciem na poszczególne miesiące pierwszego półrocza 2021 r.
Wnioski należy przesłać do 21 stycznia 2021 r., do godz. 13.

Szczegółowych informacji związanych z dopłatami do czynszu (z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19) udziela Wydział Polityki Społecznej PUW w Gdańsku:
tel.: 58-30-77- 287

Informacji związanych z klasyfikacją budżetową udziela Wydział Finansów PUW w Gdańsku: e-mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ustawa z 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz. U. poz. 11), wprowadzająca dopłaty do czynszu powiększające dodatki mieszkaniowe, została opublikowana 4 stycznia 2021 r. kliknij.