Zabawy na świeżym powietrzu, konkursy związane z komunikacją miejską i zabytkowe tramwaje.To tylko część atrakcji, które czekały na gości w czasie festynu na gdańskim Ujeścisku. Była to także okazja do spotkania ze strażnikami miejskimi. Funkcjonariusze wzięli również udział w zabawie zorganizowanej na terenie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego przy ulicy Opolskiej.
Festyn 1

W sobotę, 17 września, na pętli tramwajowej Ujeścisko w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności odbył się festyn pod nazwą „Przesiadaj się i jedź". Głównym organizatorem imprezy był Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Wśród zaproszonych do współpracy instytucji miejskich była także nasza jednostka.

Funkcjonariusze dla gości, którzy odwiedzili teren imprezy, przygotowali kilka atrakcji i drobne upominki. Wśród najmłodszych duże zainteresowanie wzbudzał radiowóz straży miejskiej. Samochód ten jest wykorzystywany podczas codziennej służby przez funkcjonariuszy z Referatu Profilaktyki. Nieco starsi chętnie testowali prezentowane przez mundurowych alkogogle.

Festyn Oplska 80 gra.JPG

Tego samego dnia strażników miejskich można było również spotkać na festynie zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Gdańsku. Organizatorzy przygotowali dla dzieci różnego rodzaju konkursy, zabawy i kolorowanki. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz związanym z bezpieczeństwem, który prowadzili nasi funkcjonariusze. Podczas zabawy nie sposób było przeoczyć w tłumie Lwa Leosia, który chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Roześmiane buzie dzieci nie pozostawiały wątpliwości. Obie imprezy były udane.