Wczoraj policjanci z Gdańska brali udział w działaniach w ramach Roadpol Safety Days. które mają na celu realizację wizji zero, czyli zero ofiar śmiertelnych na drogach. Obok działań prewencyjno – kontrolnych policjanci zajęli się profilaktyką, promując bezpieczne zachowania na drogach.


W ramach tej akcji policjantki z wydziałów prewencji i ruchu drogowego spotkały się z uczniami z gdańskich szkół biorącymi udział w XIV Spartakiadzie Wodnej Gdańskich Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych zorganizowanej przy ul.Tamka w Gdańskim Klubie Morskim. Uczestnicy zawodów mogli nie tylko wykazać się sprawnością fizyczną podczas konkurencji drużynowych, ale mieli także okazję sprawdzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa. Policjantki przygotowały dla uczniów konkursy z nagrodami, odpowiadały na pytania młodzież pytania oraz zachęcały do wstąpienie w szeregi Policji.


Następnie policjantki w Domu Nauczyciela przy ul. Uphagena odwiedziły członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Spotkanie to było okazją do przekazania seniorom informacji na temat przestępstw, których ofiarami mogą paść starsze osoby. Policjantki zwróciły uwagę na metody, które stosują oszuści chcący wyłudzić pieniądze od osób starszych. Uczestnikom spotkania przypomniano także o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Na koniec policjantki każdemu wręczyły upominek.