W niedzielę po godzinie 7:00 na ul. Świętokrzyskiej patrol grupy Speed dał sygnał do zatrzymania dla kierującemu audi. Mężczyzna nie zastosował się do poleceń, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Na ul. Jeleniogórskiej kierujący wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Mężczyzna bardzo szybko został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu danych kierowcy audi w systemach policyjnych okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego nie ma uprawnień do kierowania. Podczas rozmowy z policjantami kierujący przyznał, że wcześniej zażywał mefedron. Mundurowi przeszukali mężczyznę i jego samochód. W bagażniku znaleźli pojemnik z białym proszkiem. Substancja została zabezpieczona i przekazana biegłemu do badań, natomiast mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie.

Podczas weekendu policjanci zatrzymali jeszcze jednego kierującego, który miał przy sobie środki odurzające. W niedzielę przed godziną 04:00 na ul. Biskupiej funkcjonariusze skontrolowali kierującego motorowerem marki Sakura. Podczas rozmowy z 41-letnim gdańszczaninem policjanci wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany i miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania 41-latka mundurowi w kieszeni jego kamizelki znaleźli słoik z proszkiem koloru biało- brązowego, natomiast w kieszeni jego spodni znaleźli chusteczkę, w którą zawinięty był proszek koloru białego. Zabezpieczone substancje trafiły do badań. Funkcjonariusze przewieźli kierującego motorowerem do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań pod kątem obecności w organizmie substancji odurzających.

Weekendowe kontrole zakończyły się zatrzymaniem jeszcze trzech pijanych kierujących. Do pierwszej interwencji doszło w piątek o godzinie 16:15 na drodze S6, po tym, jak policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Subaru podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w samochód osobowy marki Audi. Kierujący audi ujął sprawcę kolizji, który chciał odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zbadali 42-letniego sprawcę alkomatem. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec Gdyni był pod wpływem ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i odholowali samochód którym jechał na parking strzeżony.

W sobotę po godzinie 2:00 policjanci dostali zgłoszenie o kierującym motocyklem, który na ul. Łąkowej został ujęty przez świadków, po tym, jak jednośladem wjechał w wózki sklepowe. Na miejscu okazało się , ze 29-latak z powiatu kartuskiego kierujący motocyklem był pod wpływem ponad 2 promili. Kierujący został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat.

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany został w niedzielę. Tuz przed godziną 16:30 na ul. Trakt św. Wojciecha policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym marki Opel, który przekroczył dozwoloną prędkość o 84 km/h. Podczas interwencji okazało się, że 29-letni obywatel Ukrainy nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem ponad 0,5 promila. Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany, a samochód którym został odholowany na parking strzeżony.

Za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat pozbawiania wolności. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.