Do pierwszej interwencji doszło w piątek przed godziną 15:00. Policjanci na ul. Rakoczego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h. Mundurowi wskazali kierującemu miejsce bezpieczne do zatrzymania. Mężczyzna początkowo zwolnił, a po chwili przyspieszył i odjechał w kierunku ul. Bulońskiej. Funkcjonariusze ruszyli za kierującym. Po chwili na ul. Żylewicza zauważyli poszukiwany samochód, natomiast po krótkim pościgu pieszym zatrzymali kierującego renault. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że zanim wsiadł za kierownicę pojazdu, wypił 100 ml wódki. 53-latek został zbadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że był on pod wpływem 0,7 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat, gdzie poddano go badaniu retrospekcyjnemu. Wyniki trafią do biegłego, który stwierdzi, czy podczas jazdy samochodem mężczyzna był pijany. Mieszkańcowi Gdańska zatrzymano prawo jazdy. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł, w związku z przekroczeniem prędkości, oraz mandatem na kwotę 3000 zł za niezastosowanie się do sygnałów wydawanych przez policjanta w celu uniknięcia kontroli drogowej.
Tego samego dnia tuż przed godziną 20.00 mundurowi zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na drodze S6. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Kia jechała w kierunku Łodzi, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w poprzedzający ją samochód marki Dacia. Policjanci od kobiety wyczuli zapach alkoholu. 36-latka z Gdańska miała prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierująca została zatrzymana i przewieziona na komisariat, a samochód, którym jechała, odholowano na parking strzeżony. W związku ze spowodowaniem kolizji drogowej policjanci sporządzili na kierującą wniosek o ukaranie do sądu.
Po godzinie 21.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Stężyckiej po chodniku jedzie samochód koloru czerwonego, którego kierujący może być pijany. Po dotarciu na miejsce świadkowie przekazali kierującego w ręce funkcjonariuszy. Mężczyzna został ujęty po tym, jak uderzył w słupki znajdujące się przy drodze. Policjanci zbadali 29-latka alkomatem. Wynik badania potwierdził, że jest pijany i ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gdańszczanin został zatrzymany i przewieziony na komisariat. W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, ponieważ miesiąc wcześniej zostały mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
W sobotę tuż przed godziną 8.00 na zjeździe z al. Armii Krajowej na drogę S6 policjanci prowadzili statyczną kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Podczas badania kierującego samochodem ciężarowym marki Opel okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. 56-latek z Gdańska miał 0,3 promila w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Tego samego dnia po godzinie 12.00 mundurowi zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na ul. Warszawskiej. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 28-letnia obywatelka Ukrainy jechała samochodem osobowym marki Opel. Kobieta, skręcając z ul. Zakoniczyńskiej w ul. Warszawską, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała do lewej krawędzi jezdni i uderzyła w ogrodzenie. Funkcjonariusze zbadali kobietę alkomatem. Okazało się, że mieszkanka Gdańska była pod wpływem prawie 2,5 promila. Kierująca została zatrzymana i przewieziona na komisariat. W czasie kontroli okazało się, że 28-lataka nie ma uprawnień do kierowania.


Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień. Kierowanie mimo braku uprawnień zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywną. Poza tym sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.