Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska przeprowadzili działania poświęcone pieszym. Podczas akcji „Bezpieczny pieszy” mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i wobec nich, dlatego policjanci nadzorem objęli rejony przejść.

W trakcie działań funkcjonariusze ukarali 19 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich, 37-letni kierujący fordem jechał wczoraj około godziny 16.20 w Koszwałach na ul. Gdańskiej. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez patrol grupy Speed, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość o 91 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna dodatkowo ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Mandatami na kwotę 1500 zł ukaranych zostało czterech kierujących. Jeden z nich nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu, pozostali wyprzedzali na lub bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Policjanci podczas działań przyglądali się także zachowaniom niechronionych uczestników ruchu drogowego. 12 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, kolejnych 13 osób nie zastosowało się do sygnalizacji i przekroczyło jezdnię na czerwonym świetle. Wszyscy ukarani zostali mandatami.

Wczoraj policjanci byli wzywani w 22 przypadkach do obsługi kolizji drogowych, oraz do jednego wypadku. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o wymożenie uwagi, przestrzeganie przepisów, ostrożną jazdę i odpowiednie korzystanie ze szlaków komunikacyjnych.