• Złodziej rowerów i paser zatrzymani

  Kryminalni z Przymorza zatrzymali złodzieja rowerów. Policjanci dzięki zebranym dowodom w tej sprawie udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie co najmniej dwie kradzieże rowerów. Odpowiedzi nie uniknie również mężczyzna, który kupił ukradziony rower. Jemu śledczy przedstawili zarzut paserstwa. Za te przestępstwa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci informują osoby bezdomne o formach pomocy

  Rozpoczęła się jesień, a na dworze zaczną panować coraz niższe temperatury. Wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Policjanci i streetworkerzy już teraz, zanim temperatury powietrza spadną poniżej zera, starają się dotrzeć do jak największej ilości osób po to, aby przekazać im informację o możliwych formach pomocy, które są dostępne dla nich na terenie Gdańska.

 • Po nawałnicy. Ponad pół miliona złotych dla Parchowa
  Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał z Andrzejem Dołębskim, wójtem gminy Parchowo, kolejną umowę o dofinansowaniu odbudowy infrastruktury zniszczonej w 2017…
 • Policjanci z wizytą w przedszkolu

  Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy odwiedzili dzieci z przedszkola na Oruni. Podczas spotkania policyjny profilaktyk przypomniał małym słuchaczom o właściwym zachowaniu na drodze, w domu, na podwórku oraz w przedszkolu.

 • Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie ogłasza nabór do służby na zasadzie przeniesienia służbowego

  W nocy z 26 na 27 października 2019 r. Komenda Miejska PSP w Gdańsku oraz Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku – Dział Utrzymania Tunelu Drogowego zorganizowali ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w Tunelu pod Martwą Wisłą im. abp. Tadeusza Gocłowskiego w Gdańsku.

  Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Bezpłatne szkolenia
  E–recepta, e–skierowanie, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, czy Internetowe Konto Pacjenta (IKP) - to tematy bezpłatnych szkoleń dla pracowników służby zdrowia.
  12 nowych nauczycieli - doradców metodycznych
  Nauczyciele – doradcy metodyczni mają za zadanie wspierać nauczycieli i rady pedagogiczne. W uroczystości, której gospodarzem był Wojewoda Pomorski Dariusz…
 • Ukradł paliwo, był pijany i nie miał prawa jazdy

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który pijany i bez uprawnień kierował samochodem. Mężczyzna ponadto ukradł paliwo ze stacji benzynowej, a na samochód założył tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 • Przewozy autobusowe 2019. Nowe umowy podpisane
  1 536 043 złote – to kwota dotacji dla samorządów, które skorzystały z programu dofinansowania wznawianych linii komunikacyjnych. Wojewoda Pomorski…
  Wraki, a w nich zwierzaki
  Zmiana czasu. Śpimy o godzinę dłużej
  Wzór Roku dla Kultury. Akademia Muzyczna w Gdańsku z wyróżnieniem
  Konkurs. Zajęcia sportowe dla uczniów 2020
 • Przewrócił defibrylator, został zatrzymany

  Policjanci z Suchanina zatrzymali 20- letniego mężczyznę, który przewrócił postument, na którym zamontowane było urządzenie ratujące życie. Uszkodzeniu uległ metalowy postument, z którego oderwały się mocowania, defibrylator na szczęście nie uległ zniszczeniu. Mężczyzna po tym, gdy usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, poddał się dobrowolnie karze.

 • Zatrzymani nieletni sprawcy rozboju

  Policjanci zatrzymani dwóch nieletnich, którzy pobili i okradli 47-letniego gdańszczanina. Dodatkowo zatrzymani byli poszukiwani jako uciekinierzy z ośrodka odwykowego. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny.

 • Zespół szkół w Kartuzach. Wojewoda przyznał dotację
  Prawie 50 tysięcy złotych otrzyma powiat kartuski na zakup i montaż klimatyzacji w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w…
  OSP Gostkowo. Wojewoda przekazał kluczyki
  Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, o wartości 779 943 zł, dostali dziś strażacy - ochotnicy z Gostkowa. Kluczyki do auta wręczył im…
  Chwile grozy na Gościnnej
 • Polemika do artykułu Łukasza Rudzińskiego „Policja pytała o wiek widzów w Teatrze Wybrzeże"

  W serwisie internetowym trojmiasto.pl w dniu 23.10. 2019 roku zamieszczono artykuł Łukasza Rudzińskiego „Policja pytała o wiek widzów w Teatrze Wybrzeże". Niestety tekst zawiera nieścisłości, które mogą wprowadzić czytelników w błąd. Warto doprecyzować kilka kwestii.

 • Jechał za szybko, miał zakaz i był poszukiwany

  Funkcjonariusze ruchu drogowego z gdańskiej komendy, którzy wchodzą w skład grupy "Speed" podczas akcji pod nazwą "Prędkość", zatrzymali do kontroli 56-letniego kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Podczas sprawdzania danych sprawcy wykroczenia, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami za to przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia.