Rolety antywłamaniowe posiadają aż 6 właściwości, które sprawią, że poczujesz się lepiej w swoim domu.

Ciekawym jest fakt, że najsilniej osadzonym w ludzkiej podświadomości skojarzeniem z roletami jest ich funkcja antywłamaniowa. Wielu producentów reklamuje więc w ten sposób swoje produkty, choć, niestety dla nas, często niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością. Prawdziwe rolety antywłamaniowe posiadają bowiem szereg bardzo ważnych elementów dodatkowych, których na próżno szukać w tanich produktach słabej jakości. Te stanowią bardziej straszak na włamywaczy, aniżeli realną barierę. Na szczęście rolety elektryczne produkowane dziś przez najlepszych mogą bez żadnych kompleksów przypisywać sobie ten atrybut. Czy jest on jednak ich jedyną zaletą? Oczywiście, że nie. Istnieje bowiem jeszcze pięć bardzo atrakcyjnych zalet żaluzji fasadowych, które sprawią, że przebywanie w domu stanie się jeszcze przyjemniejsze. Zanim jednak do nich przejdziemy, przekonajmy się, czym w ogóle są tak sławne żaluzje i rolety.

Czym są zewnętrzne rolety okienne?

Zewnętrzne rolety okienne to ceniony przez wielu ludzi z różnych zakątków świata system zasłonowy montowany przy oknie. Stosowany jest zarówno po jego wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie. Ogólne przekonanie jest takie, że o wiele większą efektywnością cieszy się ten drugi wariant. Wyróżniamy cztery główne rodzaje rolet antywłamaniowych. Wybór odpowiedniego z nich jest bardzo ważny.

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Konstrukcja żaluzji zewnętrznych przedstawia się natomiast następująco:

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny

Jak działają zasłony zewnętrzne?

Choć niektórym może wydawać się to skomplikowane, w rzeczywistości jest to bardzo proste. Pancerz rolety wysuwa się z jej skrzynki i poruszając się po prowadnicach porusza się w płaszczyźnie góra-dół. Wyposażone w napęd elektryczny rolety sterowane mogą być na dodatek za pomocą pilota lub telefonu czy tabletu, co czyni je znacznie łatwiejszymi w obsłudze i… montażu. Tak! Wybór napędu elektrycznego sprawia, że łączne ceny rolet zewnętrznych są bardziej przystępne dla każdego z nas, a na dodatek bardziej komfortowe w użytkowaniu. Nie bez powodu tak skutecznie wypierają z rynku „manualną” konkurencję.

Dlaczego warto zamontować w swoim domu rolety zewnętrzne?

Jak już wspomnieliśmy, istnieje aż 6 głównych zalet wyboru tego typu rozwiązania. Odczujemy je już chwilę po zamontowaniu zasłony zewnętrznej, ponieważ są one bardzo praktyczne na przestrzeni całego roku. Zaliczamy do nich:

 1. funkcja antywłamaniowa - by zasłona mogła jednak nazywać się antywłamaniową, powinna posiadać specjalne blokady uniemożliwiające podniesienie rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz.
 2. ochrona przed letnimi upałami– dzięki możliwości zasłonienia okna, rolety pozwalają nam zmniejszyć poziom nagrzania oraz nasłonecznienia pomieszczenia. Zwykłe okna przepuszczają około 80% promieni słonecznych.
 3. ochrona przed zimowymi mrozami – wszystko za sprawą dodatkowej warstwy izolacyjnej w postaci poduszki powietrznej tworzącej się między oknem a pancerzem rolety.
 4. Ochrona przed hałasem
 5. Ochrona przed naruszeniem prywatności – to dobra informacja dla mieszkańców parterów, domów jednorodzinnych oraz pomieszczeń narażonych na spojrzenia sąsiadów czy przechodniów
 6. Ładna ozdoba budynku – szczególnie zasłony rzymskie oraz shutters mogą pochwalić się tego typu właściwościami.

Ceny rolet antywłamaniowych powinny stanowić zatem kwestię drugorzędną, ponieważ są niczym w porównaniu z korzyściami płynącymi z ich użytkowania.

Statystyka: Grudzień 2019
Ostatnie pożegnanie Naszego Kolegi
Palisz w piecu, nie truj innych!
 • Policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o zabójstwo

  Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca Sopotu, który ma związek z zabójstwem 94-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w nocy w jednym z gdańskich szpitali. Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator. Zabójstwo jest zagrożone dożywotniego pozbawienia wolności.

 • Bezpieczne ferie

  Policjanci z wydziału prewencji komendy miejskiej w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne ferie”, przeprowadzają spotkania z dziećmi, które odwiedzają kino Helios. Policjanci ruchu drogowego podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi przeprowadzą kontrole autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 • Akademia Gdańska to organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej roczny cykl wykładów dla osób, których inspiracją jest gdańska historia, kultura i sztuka. Koordynatorką jest Dominika Ikonnikow. www.miasto.com to hasło 7. edycji Akademii Gdańska, która przybliży historie miasta, wydobyte z odmętów internetu. (…)

  7 i 8 kwietnia w Gdańsku odbędzie się piąta edycja ogólnopolskiej konferencji Marketing w Kulturze. Organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej wydarzenie przeznaczone jest dla osób zajmujących promocją, komunikacją i marketingiem kultury. Prelegentami konferencji będą m.in. Linda Volkers z Rijsk Museum (…)

  Jak pozbyć się niepotrzebnej choinki?
 • Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczne ferie”.

  Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach kontrolno-prewencyjnych „Bezpieczne ferie”. Bezpieczeństwo podczas przejazdu na zimowy wypoczynek jest priorytetem pomorskiej Policji. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców oraz reagować na wykroczenia będące najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

 • Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

  Po nawałnicy. Szkoła Podstawowa w Silnie wyremontowana
  Szkoła Podstawowa w Silnie, która w 2017 roku ucierpiała podczas nawałnicy, wyremontowana. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczył Wojewoda Pomorski Dariusz…
  Ogłoszenie o naborze na stanowisko: od aplikanta do starszego inspektora
 • Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy będą wspierali WOŚP i brali udział w imprezach odbywających się w tym dniu na terenie Gdańska. Na ulicach pojawi się więcej policjantów z różnych pionów. Przypominamy o tym, że w przypadku gdy będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów, alarmujmy ich, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 112.

 • Golf z brakującymi kilometrami na liczniku

  Policjanci zatrzymali do kontroli golfa, którego stan faktyczny licznika daleko odbiegał od tego w bazie danych. Właściciel samochodu będzie musiał teraz wyjaśnić, co się stało z brakującymi prawie 300 tys. km. Zmiana wskazania drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia do 5 lat.

 • Policyjni wywiadowcy uratowali mężczyznę

  Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej uratowali mężczyznę, którego w ostatniej chwili powstrzymali przed skokiem pod nadjeżdżający pociąg osobowy. 33-latek trafił do szpitala i jest pod opieką specjalistów.

 • Pomorskie. Ferie zimowe od 13 do 26 stycznia
  Szkoły w Pomorskiem, w tym roku, zimowe wakacje mieć będą w pierwszej turze, czyli od 13 do 26 stycznia. Terminy…

  Czy wszyscy kupili już planery i kalendarze na rok 2020? W Instytucie Kultury Miejskiej przygotowaliśmy specjalnie dla kadr kultury Kalendarz 2020 „Zarządzanie w kulturze”. Dzielimy się wiedzą zgromadzoną przez Obserwatorium Kultury: prezentujemy najważniejsze fragmenty z raportów badawczych i przydatne w (…)

  Do zespołu Instytutu Kultury Miejskiej z siedzibą w Gdańsku poszukujemy osoby, która będzie wspierać dział literacki w promocji, marketingu oraz realizacji działań wydawniczych i wydarzeń. Zakres obowiązków:– prowadzenie e-sklepu IKM, wprowadzanie do niego nowych produktów, zamieszczanie zdjęć i opisów,– drobne (…)

 • 154 km/h w terenie zabudowanym, razem zatrzymano 23 prawa jazdy

  W ciągu czterech dni policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 25 kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. 23 osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wśród nich był 31-letni kierowca audi, który jadąc tunelem pod Martwą Wisłą miał na liczniku 154 km/h i 23-letni kierowca volkswagena, który jechał przez tunel z prędkością 150 km/h.

 • Palił marihuanę i kierował samochodem

  W minioną sobotę gdańscy policjanci ruchu drogowego działający w grupie Speed zatrzymali 37-latka z Gdańska, który kierował samochodem i palił marihuanę. Mężczyźnie grożą 2 lata więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania samochodem.