Eugenia Tynna, asystentka w Pracowni Liternictwa i Typografii na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku poprowadzi najbliższe warsztaty Akademii Aktywnej Społeczności z liternictwa. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów i aktywistki na bezpłatne (…)

Ostrożnie z fajerwerkami!
 • Podsumowanie świąt na drogach

  Do wczoraj trwały działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na naszych drogach w związku ze Świętami i dużym ruchem pojazdów. Od 24 grudnia funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze zatrzymali dziesięciu kierujących pod wpływem alkoholu i trzech kierowców, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych. Funkcjonariusze zatrzymali

 • Policjanci z drogówki uratowali myszołowa

  Policjanci z drogówki w sobotę otrzymali informację o znajdującym się na pasie ruchu skrzydlatym drapieżniku. Ptak najprawdopodobniej został potrącony. Do nietypowej interwencji doszło na Trasie Sucharskiego. Policjanci od razu wstrzymali ruch, przenieśli zwierzę w bezpieczne miejsce i powiadomili za pośrednictwem dyżurnego weterynarza. Okazało się, że uratowany przez policjantów ptak to myszołów.

 • Uwaga! Będzie wiało
  Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h z…

  Wirtualne biuro to dość tajemnicza usługa na rynku krajowym. Wielu o tym słyszało, ale prawie nikt nie wie, co to jest. I czy to może być przydatne dla naszej firmy. Warto także wiedzieć, kto potrzebuje wirtualnego biura, jakie przynosi to korzyści i jakie problemy się z tym wiążą.  Wirtualne biuro jest przeznaczone dla tych firm, które nie potrzebują metrów kwadratowych rzeczywistej powierzchni, ale adresu dla powodzenia swojej działalności gospodarczej.

  Czym jest wirtualne biuro i jakie firmy go potrzebują?

  Co zapewnia wirtualne biuro?

  Gwarantuje ono nam adres prawny do rejestracji w urzędach państwowych i zawierania umów; adres pocztowy do odbioru korespondencji biznesowej pocztą lub kurierem; numer telefonu stacjonarnego i sekretarkę do obsługi połączeń w imieniu firmy. Mamy także rzeczywiste miejsce, który pokrywa się z adresem pocztowym i prawnym odpowiednie na spotkania z klientami. Centrum biznesowe, w którym wynajmujemy wirtualne biuro, zapewnia nam także sale konferencyjne lub biura na czas potrzebny na spotkanie z klientem. Dzięki temu zestawowi opcji możemy prowadzić biznes bez prawdziwego biura.

  Kto potrzebuje wirtualnego biura?

  Jest ono potrzebne dla małych firm z ograniczonym budżetem. Na początku drogi wszystkie pieniądze inwestujemy w rozwój biznesu i na razie nie stać nas na inwestycje w wynajem powierzchni. Wirtualne biuro pomoże nam stać się poważną firmą (z adresem pocztowym i prawnym, z telefonem i własną sekretarką) przy minimalnych kosztach. Ten rodzaj biura będzie potrzebny także dla firm otwierających przedstawicielstwo w innym mieście. Wszystkie nasze procesy robocze są zlokalizowane w głównym biurze. W innym mieście potrzebny jest nam tylko adres i numer telefonu. Usuwanie pełnoprawnego biura w innym mieście jest nieracjonalną stratą pieniędzy. Wszystkie funkcje, których potrzebujemy, będzie wykonywać wirtualne biuro. Jest ono także potrzebne dla małych firm zatrudniających pracowników zdalnych.

  Jeśli zdecydowana większość pracowników naszej firmy to zdalni pracownicy w różnych częściach świata, wirtualne biuro może być najlepszym rozwiązaniem. Nasza firma będzie miała numer telefonu stacjonarnego, który możemy podać na stronie i w materiałach promocyjnych. Sekretarka jest twarzą i głosem naszej firmy. Sekretarzowi potrzebna jest umiejętność podejmowania świadomych decyzji w nagłych sytuacjach. Sekretarka odbierze wezwanie w naszym imieniu i przekaże je właściwej osobie, gdziekolwiek się ona znajduje. Mogą z niego skorzystać także mobilni przedsiębiorcy.

  Oszczędności z wynajmu

  Brak biura to brak rachunków za media i inne usługi biurowe. Nie musimy płacić za prąd, ochronę czy sprzątanie. A Internet i linia telefoniczna z reguły są już wliczone w koszty usług wirtualnego biura. Korzystanie z sekretarki w wirtualnym biurze jest tańsze i wygodniejsze niż wynajęcie sekretarki z miesięcznym wynagrodzeniem.  Oszczędności wynoszą około 60%, albo nawet więcej. Najlepszej jakości usługi wirtualnego biura mogą zapewnić tylko te firmy, które pracują offline w prawdziwych centrach biznesowych.,

  Sprawdź więcej

  Pod adresem https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/ znajdziesz ofertę wirtualnego adresu w prestiżowej okolicy - sprawdź więcej informacji

 • Uciekał przed policjantami, nie miał prawa jazdy.

  Gdańscy policjanci zatrzymali 18-letniego kierowcę volkswagena, który nie miał prawa jazdy, nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz popełnił kilka wykroczeń drogowych. Zatrzymanemu grozi 5 lat wiezienia.

 • Policjanci szukają zaginionej Olgi Potishuk

  Policjanci szukają zaginionej Olgi Potishuk ob. Ukrainy. Kobieta ostatni raz była widziana w Gdańsku, w sierpniu 2018 roku w Gdańsku. Od tamtej pory nie kontaktowała się z bliskimi.

 • Z przystanku do szpitala
 • Spotkanie opłatkowe gdańskich policjantów

  Gdańscy policjanci spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia. Zgromadzonych gości powitał oraz pierwszy złożył życzenia gospodarz uroczystości Komendant Miejski Policji w Gdański insp. Wojciech Siwek.

 • Kierowca bez uprawnień i poszukiwany pasażer

  W piątek gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli alfę romeo, jej kierowca nie miał uprawnień. Zatrzymany został 45-letni pasażer tego samochodu. Policjanci sprawdzili, że mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę w Ostrołęce do ustalenia miejsca pobytu.

 • Przekroczenie prędkości i dziecko bez fotelika

  Policjanci drogówki zatrzymali 25-letniego kierowcę audi, który w obszarze zabudowanym ul. Słowackiego jechał z prędkością 113 km/ h i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W takich okolicznościach mężczyzna przewoził samochodem swoją partnerkę i jej dwuletniego syna. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

 • Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny weekend”

  Długi weekend, między 24 a 29 grudnia będzie czasem wytężonej pracy dla pomorskich policjantów. Zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny weekend”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach podczas wzmożonych, świątecznych przejazdów. Do działań zostaną zaangażowani policjanci należący do grupy SPEED.

 • Brusy. Pieniądze na usuwanie skutków nawałnicy
  1 395 659,19 to kwota z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na sfinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy z sierpnia…

  Cztery tomy poetyckie najnowszej serii Europejski Poeta Wolności ukazały się nakładem Instytutu Kultury Miejskiej. Już w grudniu można zapoznać się z poezją Zwiada Ratianiego (Gruzja), Darko Cvijeticia (Bośnia i Hercegowina), Balšy Brkovicia (Czarnogóra) i Jeana Portante’a (Luksemburg). Festiwal Europejski Poeta (…)

  Informujemy, że 24.12, 25.12, 26.12 i 31.12 Punkt Informacji Kulturalnej w naszej sieni jest nieczynny. Do 12 stycznia (poza wyżej wymienionymi datami) możecie nadal odwiedzać Dom Handlowy Jantar, gdzie trwa instalacja artystyczna autorstwa Honoraty Martin w ramach czwartej odsłony Miejsc. A (…)

  Wesołych Świąt!
  Życzenia świąteczne Wojewody Pomorskiego
 • Światełko Betlejemskie w gdańskiej komendzie

  Do gdańskiej komendy miejskiej dotarło Światełko Betlejemskie. Z rąk przedstawicieli Związku Harcerstwa Polskiego, w imieniu gdańskich policjantów i pracowników cywilnych, światełko odebrał I z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Artur Mędrzycki.

 • Nie bądź obojętny, sprawdź czy ktoś nie potrzebuje pomocy

  Zbliżają się święta i choć synoptycy nie zapowiadają na najbliższy tydzień szczególnych mrozów, to jednak temperatura szczególnie w nocy spada poniżej zera. Taka pogoda szczególnie zagraża osobom bezdomnym i nietrzeźwym. Codziennie policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze apelują, aby widząc osobę leżącą w parku, na dworcu lub w innym miejscu, nie przechodzić obojętnie i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Prosimy dzwonić na numery alarmowe i informować o takich sytuacjach. Policjanci sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Nie bądźmy obojętni jeden telefon może uratować komuś życie.

 • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku nie będzie czynna w dniu 27 grudnia 2019 r. Za utrudnienia przepraszamy.