Żegnamy Naszego Kolegę
 • Zatrzymana za kradzieże i włamania

  Policjanci zatrzymali 37-letnia mieszkankę Gdańska, która ma na swoim koncie kilka przestępstw. Kobieta już usłyszała zarzuty, jest podejrzana o kradzieże oraz włamania. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 37 tys. zł. Zatrzymanej grozi 10 lat więzienia.

 • Podsumowanie działań „Twoje światła-nasze bezpieczeństwo”

  Od 21 października do 15 grudnia trwały działania "Twoje światła-nasze bezpieczeństwo". Podczas trwania kampanii policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 • Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „BUS”

  18 grudnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania pn. „BUS”. Ich celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości w zakresie przewozu osób oraz ładunku. Mundurowi sprawdzą także stan techniczny pojazdu. Kierowca natomiast zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • 27 grudnia br. urząd będzie nieczynny
  Zgodnie z Zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Pomorski Urząd Wojewódzki, podobnie jak inne instytucje administracji rządowej, w piątek…
  Rocznica Grudnia’70. Wojewoda na uroczystościach
  Podczas krwawych pacyfikacji w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Elblągu zginęło co najmniej 45 osób, 1165 zostało rannych, a kilka tysięcy…
 • Pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”

  Na terenie województwa pomorskiego prowadzone są działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.

 • W dniu 10.12.2019 r. w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku przy ul. Beniowskiego 7 odbył się turniej wiedzy pożarniczej oraz znajomości zasad i przepisów dot. ochrony przeciwpożarowej oraz działalności jednostek ochrony przeciwpożarowej na szczeblu Miasta Gdańska dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

  W dniu 13 grudnia br. o godz. 8.30 na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 Gdańsk Wrzeszcz odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku.

  Nowi konsultanci wojewódzcy. Wojewoda wręczył powołania
  Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich powołał 25 nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia. Zadaniem konsultantów jest prowadzenie nadzoru nad doskonaleniem zawodowym…
  XIII Olimpiada: zapraszamy do udziału!
 • Policjanci spotkali się z mieszkańcami Brzeźna

  Wczoraj policjanci spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Brzeźno. Debatę przygotowano z myślą o seniorach. Funkcjonariusze radzili jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz jak uniknąć zagrożenia ze strony oszustów.

 • Policjanci szukają mężczyzny, który ukradł zegarek o wartości 144 tys.zł

  Policjanci z Komisariatu Policji III w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży zegarka o wartości 144 tys. zł. Do zdarzenia doszło 10.12.2019 r. w Gdańsku, w sklepie mieszczącym się na terenie galerii handlowej.

 • Granat przy zatrzymanym i ewakuacja mieszkańców

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził swojej żonie granatem. Funkcjonariusze wyprowadzili 45-latka z mieszkania, obezwładnili go i zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców kamienicy. O dalszym losie zatrzymanego jeszcze dzisiaj zadecyduje sąd. Podejrzanemu grozi 8 lat więzienia.

 • Bezpieczne święta

  Już wkrótce święta, które spędzimy w gronie rodziny i osób najbliższych. Część z nas czeka daleka podróż, inni będą świętować w domu. Dni bezpośrednio poprzedzające Boże Narodzenie są czasem, gdy wszyscy się spieszymy, jesteśmy roztargnieni i ciągle brakuje nam czasu. Pamiętajmy jednak by wyjeżdżając do rodzin, bliskich czy znajomych dobrze zabezpieczyć mieszkania i dom oraz przygotować się do podróży.

 • Zatrzymany za posiadanie znacznych ilości narkotyków

  Kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali 36-latka, który w swoim mieszkaniu miał ukryte znaczne ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli blisko 200 porcji różnych środków odurzających. Mężczyzna dziś zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.

 • Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację zadania pn.:

  „Doposażenie Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku w sprzęt i wyposażenie do likwidacji zdarzeń chemiczno-ekologicznych”.

  Rocznica stanu wojennego
  Cztery ofiary stanu wojennego na Wybrzeżu - Antoni Browarczyk, Piotr Sadowski, Wacław Kamiński i Jan Samsonowicz. To im, składając kwiaty…
  Senior+ w Pomorskiem. Konferencja prasowa
 • Byli agresywni i pijani zniszczyli siedzenia w pociągu, zostali zatrzymani

  Dzięki skutecznej interwencji policyjnych wywiadowców odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mieszkańców Kielc, Pińczowa i powiatu starachowickiego, którzy porozcinali siedzenia w pociągu. Agresywni mężczyźni awanturowali się, zaczepiali innych pasażerów, a gdy zainterweniowali wezwani na miejsce policjanci, znieważyli ich i naruszyli nietykalność cielesną. Mężczyźni dziś zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty, grozi im 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci ćwiczyli na stadionie

  Wczoraj, na Stadionie Energa Gdańsk odbyły się ćwiczenia symulacyjne policjantów z gdańskich komisariatów i komendy miejskiej. Głównym celem tego rodzaju ćwiczeń jest doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu naruszonego porządku publicznego podczas meczów piłkarskich, spowodowanego głównie przez agresywnych pseudokibiców.