Na czym polegała praca suwnicowej? Jaką rolę odgrywały kobiety w strajkach Sierpnia ’80? Czy bycie robotnicą było powodem do dumy? Jak wyglądało wsparcie socjalne osób pracujących w Stoczni i życie kulturalne zakładu? Wybierz się na spacer w ramach projektu Metropolitanka (…)

Instytut Kultury Miejskiej jest partnerem Małej Platformy Tańca – prezentacji spektakli teatru tańca dla dzieci, która odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Miejskim Teatrze Miniatura. Pomiędzy przedstawieniami zapraszamy do Parku Uphagena na warsztaty taneczno-ruchowe, jogę dla rodziców z dziećmi, (…)

Nie milcz, nie warto!

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku ogłasza nabór do służby przygotowawczej w zawodzie strażak Państwowej Straży Pożarnej - strażak Państwowej Straży Pożarnej

Szkolenie dla organizacji pozarządowych
Przeciwdziałanie handlowi ludźmi, pracy niewolniczej - w tym Polaków za granicą i wsparcie ofiar handlu ludźmi – to temat szkolenia…
 • Zatrzymany sprawca usiłowania zabójstwa

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zadał dziesięć ciosów nożem 56-letniemu mieszkańcowi Gdańska. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

 • Czas na nowe wyzwania
  Zgubił mamę na spacerze
  Zapomniała gdzie mieszka
  Dożynki z udziałem wojewody
 • Policjanci zabezpieczali maraton

  Ponad 100 gdańskich policjantów i funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji zabezpieczało czwartkowy 25. Orlen Maraton Solidarności. Podczas imprezy sportowej funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo biegaczy, innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących całe wydarzenie.

 • Zatrzymany sprawca rozboju

  Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju w osiedlowym sklepie na Oruni. Mężczyzna usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora trafił do aresztu. Sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

 • Powołany 19 lipca zespół Speed skutecznie realizuje powierzone mu zadania. Policjanci dokonali kontroli 1679 pojazdów. Ujawniono 1599 wykroczeń. W 89 przypadkach przyczyną kontroli drogowej było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, czego skutkiem jest utrata prawa jazdy na 3 miesiące. Mundurowi 914 razy nałożyli mandat karny za niestosowanie się do ograniczeń prędkości. W 6 przypadkach okazało się, że kierujący pojazdem znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

 • Wieniec od Prezydenta dla Anny Walentynowicz
  Wielkiej Polka, Dama Orderu Orła Białego – w czwartek, 15 sierpnia br. przypadła 90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz.Przy grobie na…
  Pomorski Okrągły Stół Edukacyjny
  POSE to Pomorski Okrągły Stół Edukacyjny - do udziału w obradach, które rozpoczną się w poniedziałek, 26 sierpnia 2019 br.…
 • Policjanci szukają właściciela kajaka

  Policjanci z komisariatu Śródmieście szukają właściciela kajaka, który został znaleziony pod koniec lipca na Martwej Wiśle.

 • Pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Weekend”

  Pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Weekend”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu.