• Zatrzymani za uszkodzenie elewacji

  Dzięki zgłoszeniu i szybkiej interwencji policjantów, odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mężczyzn i kobieta, którzy w nocy pomalowali elewację budynków przy ul. Stolarskiej. Wandale noc spędzili w policyjnej celi, dziś zostaną przesłuchani i niewykluczone, że usłyszą zarzuty. Pokrzywdzeni szacują straty. Za uszkodzenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności.

 • W piecu palił odpadami, na kontrolę zareagował agresją
  Statystyka: Listopad 2019
 • Zatrzymany sprawca oszustw na Blik-a

  Kryminalni z Gdańska zatrzymali 20-latka podejrzanego o oszustwa metodą na Blika. Mieszkaniec Szczecina trafił w ręce policjantów na gorącym uczynku gdy wypłacał gotówkę z bankomatu. W miniony weekend mężczyzna usłyszał 72 zarzuty. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 • Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku najlepsi na mistrzostwach halowej piłki nożnej

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w sobotę zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Policji Garnizonu Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Nagrody i Puchary wręczył policjantom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis.

 • 38. rocznica stanu wojennego
  Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich dołączy do akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności", nawiązującej do gestu solidarności,…
  Rocznica śmierci śp. Jolanty Szczypińskiej
  Mija rok od śmierci śp. Jolanty Szczypińskiej, posłanki na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji. W Słupsku, rodzinnym…
  Pożar auta przy centrum handlowym
 • Nowe radiowozy dla gdańskich policjantów

  Gdańscy policjanci dostali dzisiaj siedem nowych radiowozów. Pięć pojazdów służbowych zostało pozyskane dzięki wparciu gdańskiego magistratu, kolejne dwa z budżetu Komendy Głównej Policji. Pojazdy te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa.

 • Warszawa. Narada wojewodów
  Mariusz Kamiński, szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji spotkał się dziś z wojewodami, na pierwszej w tej kadencji rządu, roboczej…
  Krótka lekcja ekologii
  Pomoc nadeszła w samą porę
 • Grudzień wolny od zbędnych zmartwień - nie daj się kieszonkowcom!

  Tego nie da się uniknąć - wraz z grudniem, nasze codzienne sprawy nabierają tempa. Chcemy zdążyć z kupnem prezentów mikołajkowych i przygotowaniem do świąt. Na domiar złego, to nie są tylko nasze plany. Galerie handlowe i parkingi powoli stają się zapełnione, centra miast zakorkowane bardziej niż zwykle. Pomimo pośpiechu nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie! Czasami wystarczy zatrzymać się na kilka sekund, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Już teraz przeczytajcie kilka naszych pomysłów.

 • Zatrzymany sprawca rozbojów

  Policjanci zatrzymali 32-latka, podejrzewanego o dwa rozboje na mieszkańcu Gdańska. Jeszcze dziś o dalszym losie sprawcy zadecyduje sąd. Grozi mu 12 lat więzienia.

 • Komunikat Ministerstwa Zdrowia na temat leków na cukrzycę
  W opinii ekspertów pacjenci nie powinni rezygnować z przyjmowania leków zawierających metforminę - informuje Ministerstwo Zdrowia.
  Nowy wóz dla OSP Przywidz. Wojewoda na uroczystości
  Ochotnicza Straż Pożarna w Przywidzu wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Uroczystość przekazania, z udziałem Wojewody Pomorskiego…

  Już 8 grudnia w PLENUM na Stoczni Gdańskiej odbędzie się kolejna edycja BAKALII. Na stoisku IKM zajdziecie same dobra! Szukajcie strefy NGO&Kultura, która jest tuż przy strefie gastronomicznej. Nasz numer to N3! Co w sprzedaży? Przedpremierowo tomy poetów nominowanych do (…)

  12. edycja festiwalu NARRACJE zaprosi do podróży w czasie, w rok 2080, kiedy zgodnie z prognozami ekologów, część Gdańska zostanie zalana przez wody Bałtyku. W myśl fantastycznej koncepcji kuratorów, Kariny Kottovej i Piotra Sikory, nie wywoła to jednak ekologicznej katastrofy (…)

 • Ponad 300 sztuk amunicji w bagażniku

  Policjanci zatrzymali mężczyzną, w którego samochodzie ujawnili ponad 300 sztuk amunicji. 43-latek wcześniej ukradł w sklepie towar za kilkaset zł. Zaparkował na miejscu dla osoby niepełnosprawnej oraz posłużył się kartą parkingową innej osoby. 43-letniemu mieszkaniec Malborka usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Grozi mu 8 lat więzienia.

 • Był nieprzytomny, znaleźli go dzielnicowi

  Dzielnicowi zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę, zatrzymali radiowóz, podbiegli do niego i udzielili mu pomocy. 38-latek był nieprzytomny, trafił do szpitala. Policjanci sprawdzają, co było przyczyną takiego stanu mężczyzny.