• Policjanci na andrzejkach u gdańskich seniorów

  Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzili w piątek gdańskich seniorów w Dziennym Domu Pomocy Senior-wigor przy ul. Św. Barbary. Funkcjonariusze mówili o bezpieczeństwie, przestrzegali przed oszustami tzw. metoda, na policjanta, wnuczka, radzili jak bezpiecznie robić przedświąteczne zakupy.

 • Policjanci zabezpieczyli paradę ,,Mikołaje na motocyklach”

  Kilkudziesięciu gdańskich policjantów ruchu drogowego zabezpieczyło niedzielny przejazd ,,Mikołajów na motocyklach”. Podczas parady funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo motocyklistów, innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących całe wydarzenie.

 • Okradli myjnie, zostali zatrzymani

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do rozmieniarek na myjniach samoobsługowych i ukradli z nich pieniądze. W mieszkaniu jednego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli broń. Sprawcy usłyszeli zarzuty, będą się stawiać na dozór. Teraz grozi im 10 i 15 lat więzienia

 • W sobotę - 14 grudnia – urząd otwarty dla klientów
  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – zmiany
  „Senior +”. Nabór ofert
  578 355 Andrzejów w Polsce
  Jutro Andrzejki. Ministerstwo Cyfryzacji policzyło więc, korzystając z portalu www.dane.gov.pl, wszystkich Panów o imieniu Andrzej. Mamy ich 578 355. Ale,…
  Medale dla nauczycieli, stypendia dla uczniów
  Brązowy Krzyż Zasługi, złote, srebrne, brązowe Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej wręczył dziś Wojewoda Pomorski Dariusz…
 • Wykład o mniejszości romskiej dla gdańskich policjantów

  Życie mniejszości romskiej w Polsce uwarunkowania historyczne, ich kultura i tradycja to zagadnienia poruszane podczas wykładu, w którym uczestniczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i gdańskich komisariatów. Zajęcia poprowadziła dr Małgorzata Kołaczek – adiunkt w Instytucie Studiów Międzykulturowych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 • Kolejne pomorskie gminy przyjazne pszczołom
  Damnica, Kępice, Kobylnica, Nowy Dwór Gdański, Pszczółki, Suchy Dąb i Wejherowo otrzymały tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołom. Gratulujemy i dziękujemy za…
  Gdynia. Pierwsze podniesienie bandery na ORP Ślązak
  W 101. rocznicę odtworzenia polskiej Marynarki Wojennej okręt wojenny - ORP Ślązak otrzymał banderę i proporzec MW. Przekazał je Mariusz…

  Kobieta po zabiegu chirurgii plastycznej w Poradni Chirurgii i Urologii Estetycznej w Gdyni

  Medycyny estetycznej w żadnym wypadku nie powinno się stawiać na równi z kosmetologią. Nic takiego się przecież nie stanie, jeśli udasz się na manicure do kiepskiej kosmetyczki, ale już konsekwencje źle przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego mogą być opłakane. Do gabinetu lekarskiego udajemy się w celu zadbania o zdrowie, a czasem i nawet życie. Jak zatem stwierdzić, że jest on tą właściwą placówką? Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej, by później tego wyboru nie żałować?

  Rozwój gabinetu medycyny estetycznej

  Na samym początku zapoznaj się z ogólną historią wybranego gabinetu. Wiele tego typu miejsc, jak przykładowo Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna w Gdyni, zamieszcza na swoich stronach internetowych historię kliniki oraz przedstawia chirurgów, którzy pracują w poradni. Jeżeli wybrany przez ciebie gabinet nie posiada takiej strony, najprawdopodobniej działa od niedawna. Sprawdź, czy gabinet stawia na rozwój i regularnie rozszerza ofertę usług, czy może od dawna funkcjonuje dokładnie tak samo.

  Doświadczony chirurg plastyczny

  Zobacz, kto pracuje w wybranej przez Ciebie placówce i jakie kwalifikacje oraz doświadczenie mają poszczególni pracownicy. Jeżeli wiesz, że czeka cię zabieg labioplastyki, poszukaj wśród personelu chirurgów specjalizujących się w medycynie estetycznej miejsc intymnych. Zanotuj sobie ich nazwiska. Następnie wpisz je do wyszukiwarki internetowej i popatrz na odpowiednich stronach, jak wybrani lekarze są oceniani przez pacjentów. Opinie te na pewno pomogą ci w wyborze idealnego gabinetu medycyny estetycznej.

  Wizyta w Poradni Chirurgii i Urologii Estetycznej w Gdyni

  Przyjrzyj się cenom zabiegów

  Następnie zobacz, jak wygląda dostępność konkretnych lekarzy. Do najlepszych lekarzy ustawiają się długie kolejki. Na wykonanie u nich zabiegu często trzeba czekać całymi tygodniami, a nawet i miesiącami. Spróbuj również przyjrzeć się cennikowi poszczególnych usług. On także może sporo powiedzieć o funkcjonowaniu wybranej placówki. Nie reaguj zbyt entuzjastycznie na zaskakująco niskie ceny. Jeżeli coś jest tanie, najprawdopodobniej nie zostanie profesjonalnie wykonane. Dobre placówki korzystają z najnowocześniejszych sprzętów, więc nie mogą sobie pozwolić na zaniżanie cen świadczonych usług. Miej to na uwadze. Doświadczony chirurg plastyczny też musi odpowiednio zarabiać, ale warto u niego pozostawić swoje pieniądze.

  Gabinet medycyny estetycznej

  Teraz wiesz już, jak znaleźć właściwy gabinet medycyny estetycznej. Zacznij go szukać już teraz. Poświęć na to więcej czasu i zapoznaj się z najróżniejszymi placówkami położonymi w twojej okolicy. Zabiegi medycyny estetycznej nie są proste, dlatego dobrze by było, aby przeprowadził je doświadczony i wykwalifikowany lekarz.

  Porzucony łup w parku
 • Zatrzymani podejrzewani o wybicie szyb w autobusie i uszkodzenie ciała

  W nocy policjanci referatu interwencyjnego z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wybicie szyb w autobusie i uszkodzenie ciała. Mężczyźni przebywają w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a policjanci wyjaśniają okoliczności tych przestępstw. Za uszkodzenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności, za uszkodzenie ciała w zależności od stopnia obrażeń w więzieniu można spędzić dwa lata.

 • FDS. Kolejne wyremontowane drogi w powiecie kartuskim
  Drogi: Czeczewo - Przodkowo – Kowale Górne (3,37 km), Wygoda Łączyńska - Chmielno (0,89 km) już otwarte. Ich remont był…
  Wiecha na hospicjum w Kartuzach
  Cztery kondygnacje, 36 pokoi dla pacjentów, kuchnia, łazienki, pomieszczenia dla pielęgniarek i lekarzy, sala do rehabilitacji, kaplica – tak w…

  Miasto w książkach - Gdańsk

  Środek aglomeracji, jedno z trzech największych miast polskiego Wybrzeża. Znany, ceniony i tłoczny – czy Gdańsk jest taki naprawdę? Zobacz, jaki wizerunek miasta zapisał się w albumach, baśniach i na fotografiach. Poznaj Gdańsk, jakiego nie będziesz miał okazji widzieć!

  Gdańsk w albumach

  Historyczny Gdańsk to coś znacznie więcej niż fakty. Poznaj Gdańsk, jaki pozostał w wyjątkowych kolekcjach albumów – historyczny, codzienny, uchwycony wtedy, gdy zupełnie się tego nie spodziewał. Zastanawiasz się, czy warto szukać charakteru miast, którego dzisiaj już nie ma?

  Historia na tyle fascynuje, na ile postaraliśmy się, by fascynowała. Ucząc się losów państwa, warto sięgnąć daleko poza kanon lektur szkolnych i wymaganych publikacji. Jeśli szukasz miasta takiego, jakim rzeczywiście było, wybierz album Wrzeszcz na dawnej pocztówce. Spacer pierwszy oraz Spacer drugi lub wyjątkową serię fotografii Kosycarza Niezwykłe zwykłe zdjęcia, tym razem odnoszącą się do Serca Gdańska.

  Kolejne strony albumu traktującego o wyjątkowej dzielnicy Gdańska, Wrzeszczu to zbiór unikalnych widokówek. Wrzeszcz na dawnej pocztówce to album ze szczególną misją, będącą wezwaniem do przywrócenia historycznego charakteru, utraconemu po II Wojnie Światowej Parkowi Jaśkowej Doliny.

  Niezwykłe zwykle zdjęcia Kosarzy to sposób na poznanie powojennego Serca Gdańska – jego ruin, codziennego życia, ludzi i zwykłych wydarzeń. Fotograficzna historia Gdańska, której zapis rozpoczęty w 1945 roku trwał do czasów współczesnych.

  Świadectwo książek

  Bajki, baśnie, legendy, wspomnienia i reportaże, albumy – historia, w każdym swoim wymiarze zdaje się być tak obszerna, że trudna do zamknięcia w książkach, jednak, o dziwo, ciągle się w nich mieści. Jeśli szukasz sposobu, jak skutecznie i przede wszystkim, atrakcyjnie, przedstawić najmłodszym i najstarszym słuchaczom historię nie tylko Gdańska, ale poszczególnych polskich miast, oferta wyjątkowych książek – albumów, wspomnień i reportaży – będzie najdoskonalszym rozwiązaniem.

  Zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystać bogate zaplecze książkowe w codziennej edukacji? Doskonałym rozwiązaniem mogą się okazać projekty edukacyjne, których realizacja wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim całkowitego zaangażowania. Wspólne poszukiwania mogą okazać się doskonałym czynnikiem, budującym często już nieistniejącą, więź międzypokoleniową.

  Poznając Gdańsk z innej niż dotychczas perspektywy, zainspiruj się i zatroszcz o pozostałe miejsca w Polsce – podejmij misję i odkryj Polskę na nowo.

  Pranie dywanów - Gdańsk

  Nie zawsze każdy z nas może pamiętać o regularnym czyszczeniu dywanów. Producenci zalecają, że powinny być prane co najmniej raz w roku. W wielu polskich domach dba się o nie jedynie poprzez regularne odkurzanie i mniej regularne, powierzchowne, czyszczenie ewentualnych zabrudzeń. Sprawa jest bardziej skomplikowana dla posiadaczy dywanów puszystych, w których zanieczyszczenia wchodzą w głąb włosia, co utrudnia ich usunięcie. Mało kto pamięta, że „wnętrze” dywanu, na który codziennie staje się bosymi stopami jest wylęgarnią roztoczy. Czy jest możliwe efektywne czyszczenie dywanu domowymi sposobami?

  Pranie dywanów – dlaczego warto powierzyć profesjonalistom?

  Do wielu zanieczyszczeń lub roztoczy może po prostu nie dotrzeć kij naszej miotły, odkurzacz, a nawet specjalne chemiczne preparaty. Dlatego warto oddać dywan w ręce profesjonalistów. Osoby zajmujące się tym profesjonalnie wiedzą dokładnie, jak wyczyścić każdego rodzaju dywan, nie uszkadzając go. Ponadto takie firmy często oferują konserwację, a nawet odnowę dywanów. Posiadacze drogich, perskich produktów mogą za odpowiednią opłatą zyskać nowy dywan. Oprócz nieskazitelnej czystości klienci zyskują dywan bez jakichkolwiek roztoczy. Co więcej, to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu, ponieważ wywabianie uporczywych plam metodami domowymi jest często czasochłonne. Pieniędzy, ponieważ nie wiemy, jakie konkretnie środki mogą wspomóc czyszczenie. Kupujemy specyfiki, które użyjemy tylko raz. Takie preparaty rzadko działają zgodnie z etykietą czy reklamą.

  Na czym polega czyszczenie dywanu?

  Metod jest wiele, najlepszą jest metoda rozproszenia wody z użyciem specjalnych środków chemicznych. Następnie wszystkie zanieczyszczenia i woda są zbierane z dywanu odkurzaczem piorącym (tzw. Kärcherem). Używane środki piorące muszą posiadać certyfikaty umożliwiające bezpieczny kontakt ze skórą. Jeżeli dywan nie został dostatecznie wyczyszczony z zabrudzeń, proces jest powtarzany. Jeżeli klient sobie tego zażyczy, firmy oferują dodanie olejku nadającego zapach świeżości.

  Ile kosztuje pranie dywanów?

  Cena wyczyszczenia dywanu nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników:

  • Wielkość dywanu,
  • Stopień zabrudzeń,
  • Ilość użytych do wyczyszczenia środków.

  Większość firm świadczących takie usługi ma określony cennik. Np. w przedsiębiorstwie Washman cena prania dywanu to 7 zł za m2. Najczęściej jednak klient umawia się na konsultacje z pracownikami firmy, a usługa czyszczenia dywanu zostaje wyceniona biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Ponadto na rozmowie klient dowiaduje się, ile trwa proces czyszczenia i kiedy może odebrać swój dywan.

  W przypadku większych zanieczyszczeń, tj. sierści, plam z krwi lub moczu, koszt usługi może wzrosnąć o dodatkowe 50% ceny. Takie dywany wymagają znacznie większego nakładu pracy i środków. W przypadku usług specjalnych należy kontaktować się bezpośrednio z firmą. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniemy obsłużeni, ponieważ w naszych czasach istnieje wiele efektywnych technologii czyszczenia.

  Jak się przygotować do wizyty przedstawiciela firmy?

  Należy się upewnić, że posiadamy w domu dostęp do wody i prądu (230 V). Po wykonaniu usługi należy dywan pozostawić do wyschnięcia na 12 do 24 godzin.

  Polecane firmy w Trójmieście

  Przeglądając Internet można łatwo zauważyć, że firm świadczących usługę prania dywanów jest wiele. Najważniejszą kwestią braną pod uwagę w wybraniu firmy są opinie innych klientów. Dobre opinie ma wspomniany wyżej Washman.pl. Oferta jest przejrzysta, a firma podaje przybliżony koszt usługi. Wyczyszczenie swojego dywanu mogą już zlecić mieszkańcy Trójmiasta (Gdańska, Gdyni oraz Sopotu), a także Wejherowa, Redy i Rumi. Na stronie internetowej są również dostępne artykuły dotyczące usług czyszczenia. Washman deklaruje bezpłatny dojazd w granicach Trójmiasta. Poza granicami koszt wzrasta co 1 zł za 1 km, licząc od centrum Gdańska.

  Portale społecznościowe zaliczane do social media to obecnie bardzo silne medium do celów promocyjnych. Sama obecność na Facebook oraz portalu LinkedIn, Instagram pozwala na kontrolowanie informacji, które trafiają do potencjalnych klientów skupionych wokół konkretnej marki. Często popełnianym błędem jest zignorowanie tak dużego grona osób w tego typu serwisach, co może doprowadzić do sytuacji, w której przepływ informacji nie będzie pochodził bezpośrednio od danego przedsiębiorstwa, ale z nieoficjalnych źródeł. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju nieoficjalnych (pozafirmowych) Fanpage, które wypełnią pustkę, a osoby, które tam trafią będą przekonane, że mają do czynienia z oficjalnymi informacjami od firmy.

  Najpierw promuj, później sprzedawaj

  Promocja na profilach społecznościowych ma wiele twarzy. Można starać się robić to za darmo, licząc właśnie na aktywność fanów, udzielając się na grupach tematycznych. Można też skorzystać z reklam płatnych, które mają największy procent skuteczności, a na wyniki nie trzeba długo czekać, dlatego też reklama na Facebooku jest tak atrakcyjna. Zanim jednak przystąpi się do tworzenia reklam, należy mieć wiedzę o potencjalnych klientach, umiejętności analizy wyników oraz budżet na rozkręcenie kampanii reklamowej. Ważne jest to, aby nie traktować profilu w serwisie społecznościowym jako miejsca w którym zyskujemy nowe osoby tylko w celu zachęcenia ich do kupna naszych produktów. Głównym celem jest budowanie świadomości marki oraz zaufania. Można to osiągnąć nie tylko poprzez informowanie o nowych produktach, czy też zachęcanie do kupna przez obniżone ceny.

  Równie dobrze można powoli i sukcesywnie budować świadomość marki poprzez wkomponowanie ciekawostek związanych z działalnością firmy w dostarczane treści. Sprzedaż jest oczywiście dozwolona, jednak profil przypominający słup ogłoszeniowy nie sprawdzi się w każdej branży i nie spodoba się każdemu użytkownikowi. Mogą to być nawet treści stricte nie związane z funkcjonowaniem firmy, a stanowić pewnego rodzaju odskocznię od typowego profilu działalności firmy. Więcej o promocji na FB znajdziecie na https://www.fb.48.media/

  Nie zapomnij o regularnym zamieszczaniu treści na firmowym FB

  Zamieszczenie kilku ciekawych artykułów, które pozyskają większą grupę fanów, nie oznacza, że należy spocząć na laurach. Ważna jest regularność umieszczanych treści na profilu. Dotyczy to praktycznie wszystkich serwisów społecznościowych.

  Jeśli zdarzy się zbyt duża przerwa w porównaniu do wcześniejszej aktywności to z czasem zasięgi postów zaczną być coraz mniejsze, ludzie po prostu zapomną i skupią się na profilach, które są regularnie aktywne. Oczywiście nie można przesadzić w drugą stronę. Zbyt częste zamieszczanie nowinek lub mało znaczących wiadomości z pewnością może wywołać nudę i niechęć przed pojawieniem się naprawdę wartościowych treści. Jeśli tak naprawdę nie ma możliwości, aby tworzyć unikalne artykuły w wybranym czasie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiłkować się udostępnianiem ciekawych artykułów w innych serwisach. Muszą to być jednak artykuły związane z daną branżą lub działalnością firmy, aby zachować pewną spójność. W regularności dostarczania treści pomagają też sami fani – można ich zmotywować w postaci przykładowo konkursu w celu stworzenia ciekawego zdjęcia lub artykułu, który pojawić się może na profilu firmowym. Istnieje wiele możliwości, z których Twoja firma może skorzystać i pozyskać nowych klientów.

  Social media to ważny aspekt promocji dla dzisiejszych firm

  Zaufał nawigacji, zignorował znaki
  Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Zaproszenie na szkolenia