• Bezpiecznie na meczach siatkówki

  Ponad 120 policjantów zabezpieczało sześć spotkań drużyn siatkarskich, w tym trzy mecze naszych siatkarzy, które odbyły się w Ergo Arenie w ramach kwalifikacji do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Funkcjonariusze strzegli bezpieczeństwa kibiców oraz mieszkańców Gdańska nie tylko wokół hali i na trasach dojazdowych, ale także na terenie całego miasta. Policjanci profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

 • W ramach programu Otwarty IKM na Siedlcach odbyły się spotkania i warsztaty z mieszkańcami oraz partycypacyjna diagnoza lokalna, z której powstał raport badawczy. W konkursie grantowym wytypowano najciekawsze, autorskie propozycje inicjatyw kulturalnych mieszkańców dzielnicy! Poznajcie szczegóły wydarzeń: (*pierwszeństwo przy zapisach (…)

 • Areszt za znęcanie się i narkotyki

  Trzymiesięczny areszt, zarzuty znęcania się oraz posiadania narkotyków w warunkach powrotu do przestępstwa to efekt pracy gdańskich policjantów. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Burze w strefie brzegowej
  Prognozowane są burze w strefie brzegowej z porywami wiatru do 8 w skali B i intensywnymi opadami deszczu (08.08.2019 godz.…

  Jak dobrze znasz Gdańsk? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji na Instagramie! Odpowiedz na dziesięć pytań dotyczących gdańskich dzielnic. Do wygrania pakiety, w których między innymi: sześć przewodników po Gdańskich Dzielnicach, trzy książki o Gdańsku oraz torba (…)

 • Ukradł torebkę jednak daleko nie uciekł

  Mundurowi zatrzymali wczoraj 36-latka po tym jak ukradł torebkę. Mężczyzna był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa. Policjanci odzyskali wszystkie ukradzione rzeczy i oddali je pokrzywdzonej. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 • Sprawcy rozboju już w areszcie

  Policjanci z Przymorza zatrzymali sprawców rozboju. Dwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na trzy miesiące. Trzecim z zatrzymanych zajmie się sąd rodzinny. Jeden z mężczyzn był poszukiwany. Teraz grozi im 12 lat więzienia.

 • Dzień wakacji w mieście
  Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku odwiedziły dziś dzieci ze szkół podstawowych z Warcza, Nowej Wsi Przywidzkiej, Pomlewa, Przywidza i Trąbek…
  Burze z silnym wiatrem i intensywnym deszczem
  IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami. Na terenie Pomorskiego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub…

  Apelujemy o pomoc dla naszego kolegi st. kpt. Tomasza Leszka, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy.

  Fundusz Dróg Samorządowych. Podpisano kolejne umowy
  Gminy: Dębnica Kaszubska i Kościerzyna oraz powiaty : wejherowski, kwidzyński, pucki, tczewski to kolejni beneficjenci Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewoda Pomorski…
 • Gdańsk-Ukradł torebkę jednak daleko nie uciekł

  Mundurowi zatrzymali wczoraj 36-latka po tym jak ukradł torebkę. Mężczyzna był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa. Policjanci odzyskali wszystkie ukradzione rzeczy i oddali je pokrzywdzonej. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 • Do otwartego naboru prac artystycznych na festiwal NARRACJE wpłynęło łącznie 25 zgłoszeń. Organizatorzy festiwalu NARRACJE oraz kuratorzy edycji 2019, Sarmen Beglarian i Sylwia Szymaniak, dziękują wszystkim artystkom i artystom za przesłane zgłoszenia prac. – Mimo interesujących propozycji, skupionych na ciekawych (…)