„Sport Wszystkich Dzieci 2020”. Nabór wniosków
Program, który wspiera rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży, jest skierowany do szkół podstawowych, klubów i organizacji sportowych . Jego…

Weź udział w akcji konkursowej NARRACJI 11. Jak wygrać pakiet gadżetów? Zrób przynajmniej trzy zdjęcia, boomerangów, filmików i umieść relację na Instagramie, dodaj hasztag #narracje2019, oznacz profil @ikm_gdansk. I już! Aby wziąć udział w akcji, należy umieścić publiczną relację z Siedlec i dodać oznaczenia (…)

Tworzymy Referat Ekologiczny!
Pomoc suszowa. Wydłużenie terminu
KLUB – edycja 2020. Nabór rozpoczęty
Sanepid przypomina o tygodniu wiedzy o antybiotykach
Wojewoda na naradzie w Warszawie
Program wyrównywania różnic między regionami. Wnioski do 30 listopada
Pomorski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina, że nowe wnioski w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” można…
Wizyta Ambasador Królestwa Niderlandów
Ambasador Królestwa Niderlandów w RP - Daphne Bergsma - była dziś gościem Wicewojewody Pomorskiego Mariusza Łuczyka. Tematem rozmowy była współpraca…

24 listopada IKM i Metropolitanka zapraszają na drugi spacer po Cmentarzu Srebrzysko śladami miejsc spoczynku dziewięciu niezwykłych kobiet, wybitnych gdańszczanek. Razem z przewodniczką, Agnieszką Chylińską, można będzie nawiedzić groby m.in. Anny Walentynowicz, Aliny Pienkowskiej czy Róży Ostrowskiej. Początek spotkania o (…)

 • Zarzuty za podpalenie samochodów i kierowanie gróźb karalnych

  Kryminalni z Przymorza zatrzymali 40-latkę, która podpaliła trzy samochody i groziła pozbawieniem życia pokrzywdzonym. Kobieta usłyszała 7 zarzutów dotyczących zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. 40-latce grozi 5 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 65 tys. zł.

 • Działania grupy Speed

  Funkcjonariusze ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej, działając w ramach grupy ,,Speed’’, podczas ostatnich działań zatrzymali kierowcę tesli, który kierował po narkotykach. Policjanci podczas działań zatrzymali 8 praw jazdy i nałożyli 10 mandatów.

 • 11 listopada 2019 roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Koncert „Niepodległa 2019” za nami!
  - Oddajemy dziś hołd wszystkim, którzy cierpliwie, niezłomnie i z pełnym poświęceniem budowali od nowa nasze państwo. Którzy, zmagając się…
  Święto Niepodległości!
  W 101. rocznicę naszego narodowego święta - pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego - Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich złożył kwiaty i…

  Instytut Kultury Miejskiej przygotował wyjątkową publikację: dla mieszkańców i opowiadaną przez mieszkańców gdańskiej dzielnicy Siedlce. Opowieści wysłuchała i zebrała, w żywą narrację o ważnych dla ludzi miejscach i zdarzeniach, dziennikarka Agata Olszewska. Premiera książki odbędzie się 19 listopada o godz. (…)

  Pożegnanie śp. Jana Zaborowskiego
  Śp. Jan Zaborowski, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego, został pochowany na cmentarzu komunalnym w Kościerzynie. W uroczystościach pogrzebowych udział wziął…
  Orły i drzewce dla 7 Brygady Obrony Terytorialnej
  Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich złożył podpis pod aktem przekazania dwóch orłów i dwóch drzewców z honorowymi gwoździami przez Grupę Rekonstrukcji…

  LIST OKOLICZNOŚCIOWY KOMENDANTA GŁÓWNEGO PSP Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  Samochody w abonamencie to świeża usługa dla osób, które chcą zdecydować się na wynajem auta. Oferuje proste zasady i bardzo korzystne ceny przy możliwości wynajmu samochodu prosto z salonu, co z pewnością będzie gratką dla wielu klientów. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze oferty, aby spełniła ona wszystkie oczekiwania?

  Auta na abonament – przejrzyste zasady wynajmu

  Samochody w abonamencie są nowatorską usługą wypożyczalni samochodów luksusowych, skierowaną głównie do klientów indywidualnych. Ogólna zasada oferty jest bardzo prosta – klient otrzymuje do swojej dyspozycji nowe auto, pochodzące prosto z salonu, i może z niego korzystać przez pełen rok, płacąc przy tym jedynie abonament. Koszty są zależne od wybranego modelu samochodu i pakietu, a wysokość abonamentu jest z góry ustalona i stała.

  Wybierając ofertę abonamentu samochodowego, należy zwrócić uwagę na przejrzystość zasad – wypożyczalnia powinna zapewnić jasną umowę, która określa długość wynajmu oraz koszty ponoszone przez użytkownika. W przypadku tej usługi koszty powinny zawierać się w abonamencie lub dodatkowo ewentualnej przedpłacie abonamentu, o którą zostaną pomniejszone późniejsze comiesięczne płatności.

  Samochód w abonamencie – wybór dostępnych aut

  Decydując się na ofertę abonamentu na samochód, należy także zwrócić uwagę na wybór aut udostępnianych klientom w ramach usługi. Niektóre wypożyczalnie oferują naprawdę dużą różnorodność modeli samochodów, pochodzących od najbardziej cenionych producentów. Można wybierać wśród najnowszych aut takich marek, jak Mercedes, Audi, BMW czy Lexus, a także wielu innych. Są dostępne samochody z różnych segmentów i o różnym standardzie wyposażenia, co pozwala każdemu klientowi na znalezienie wersji idealnej dla siebie.

  Warto poszukać wypożyczalni, która zapewnia nowe samochody, pochodzące prosto z polskich salonów oraz pozostające na gwarancji producenta.

  Samochody w abonamencie – na co zwrócić uwagę, decydując się na usługę?

  Roczny limit kilometrów samochodu na abonament

  Samochody na abonament charakteryzują się niskimi ograniczeniami dla użytkowników. Duża swoboda i proste zasady sprawiają, że z wypożyczonego auta korzysta się niemal równie swobodnie, jak ze swojego. Zazwyczaj obecny jest jednak roczny limit kilometrów, którego użytkownik nie powinien przekroczyć. Warto zwrócić uwagę, jaki jest domyślny limit i czy jest on zależny od wybranego pakietu abonamentu. Najlepiej porównać obowiązujące ograniczenie ze standardowym rocznym przebiegiem swoich dotychczasowych aut, co pozwoli sprawdzić, czy limit nie będzie w danym przypadku zbyt niski. Zazwyczaj wypożyczalnie umożliwiają również dopasowanie limitu do swoich potrzeb, jednak jego zwiększenie może oznaczać wyższą cenę abonamentu.

  Dodatkowe usługi, wchodzące w skład abonamentu

  Auto na abonament to usługa zapewniająca nie tylko dostęp do nowego samochodu, ale także związanych z jego użytkowaniem usług. Można zdecydować się na abonament rozszerzony o dodatkowe usługi, dzięki którym klient nie musi zajmować się wieloma formalnościami oraz które ułatwiają codzienne korzystanie z auta. Przykładowe opcje do wyboru to:

  • abonament z pełnym ubezpieczeniem AC i OC, organizowanym przez wypożyczalnię,
  • abonament z serwisowaniem i przeglądami w ASO,
  • abonament z kompletem opon zimowych, ich przechowywaniem oraz sezonową wymianą.

  Warto zwrócić uwagę na dostępne opcje i wybrać dla siebie pakiet, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania klienta.

  Samochody w abonamencie to bardzo korzystna usługa, dzięki której można przez rok korzystać z nowego auta. Jej zasady są proste, a ceny atrakcyjne – wybór odpowiedniej oferty pozwoli cieszyć się wszystkimi zaletami samochodu prosto z salonu, bez ponoszenia wysokich kosztów.