• Już jutro działania " Pasy"

  Jutro gdańscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których głównym celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz przypomnienie kierowcom, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci.

 • Kontrole drogowe zakończone zatrzymaniami poszukiwanych

  Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego podczas przeprowadzonych kontroli zatrzymali pieszego, pijanego rowerzystę i kierującego samochodem, którzy złamali przepisy. Okazało się też, że trzej mężczyźni byli poszukiwani.

 • Spotkania z dziećmi na półkoloniach w Pałacu Młodzieży

   Policjanci ruchu drogowego spotykali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach, które odbywały się w Pałacu Młodzieży. Podczas prelekcji funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi m.in. o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci w trakcie trwających wakacji.

 • Powiat kościerski. Dotacja na most i drogę
  Odbudowa mostu na rzece łączącej jeziora Słupino i Cheb, a także drogi powiatowej na odcinku Niedamowo - Sobącz to kolejne…
  Podstawówka w Wierzchucinie z rządowym wsparciem
  Gmina Krokowa otrzyma 450 tysięcy złotych z budżetu państwa na dokończenie budowy i wyposażenie Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie. Umowę podpisali…

  Jak dobrze znasz Gdańsk? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji na Instagramie! Odpowiedz na dziesięć pytań dotyczących gdańskich dzielnic. Do wygrania pakiety, w których między innymi: sześć przewodników po Gdańskich Dzielnicach, trzy książki o Gdańsku oraz torba (…)

  W lipcu Wyspa Sobieszewska jako kolejna, siódma już dzielnica dołączyła do spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. Alternatywne zwiedzanie wyspy okazało się sukcesem i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem! W sierpniu kontynuujemy nasze spacery, a terminy i szczegóły tras znajdziecie (…)

 • Życzenia MSWiA na Święto Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pani Elżbieta Witek przekazała życzenia pomorskim policjantom oraz pracownikom Policji.

 • Dzieciaki w urzędzie, czyli Dzień wakacji w mieście
  Wizytą czterdzieściorga dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich rozpoczęła się czwarta już edycja akcji Dzień wakacji…
  Dotacja na stabilizację osuwisk na Biskupiej Górce
  3 160 801 złotych – na tyle opiewa dotacja z budżetu państwa na stabilizację i zabezpieczenie osuwisk na Biskupiej Górce…
 • Włamał się do kościoła i ukradł datki ze skarbon

  Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę, który w ubiegłym roku włamał się do jednego z kościołów i ukradł ze skarbon z datkami pieniądze. Mężczyzna był również poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyjął zaproszenie do udziału w komitecie honorowym wyścigu kolarskiego 76 Tour de Pologne UCI World Tour.

  Projekt Socjalny dla Rodziny. Konkurs
  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie oraz Uniwersytet Szczeciński zapraszają pracowników socjalnych…
  Zapomniał, gdzie ma wysiąść
 • Uroczyste obchody Święta Policji 2019

  Dziś o godzinie 11.00 gdańscy policjanci wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Policji. Kilkudziesięciu policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnieni zostali również pracownicy Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Borawski, kapelan pomorskich policjantów ks. Bogusław Głodowski oraz zaproszeni goście reprezentujący władze samorządowe oraz instytucje współpracujące z Policją.

 • fot.www.gov.pl/web/rodzina
  Zdarza się, że pracownik z 20-letnim stażem zarabia w tym samym miejscu tyle, co pracownik tuż po szkole. Ale z…
  fot.MSWiA
  Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek gości dziś w słupskiej szkole policji. Szefowej resortu towarzyszy Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.…

  Instytut Kultury Miejskiej od trzech lat w ramach projektu Sieć Kultury wspiera działania związane z edukacją kulturową w Gdańsku i regionie. 18 lipca pod szyldem „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Pomorskie” ruszyła czwarta edycja konkursu grantowego na realizację projektów promujących (…)

  Skończyło się na strachu…