Dnia 29 października 2019 r. o godz. 9:00 zastępy GBA, SCRt oraz SLRr z JRG 1 zostały zadysponowane do nietypowego zdarzenia – pomoc pracownikom Gdańskiego ZOO w podniesieniu słonicy o imieniu Katka.

Nowe przepisy. Korytarz życia, jazda na suwak i i kontrola ruchu drogowego
Znowelizowane Prawo o ruchu drogowym z podpisem Prezydenta RP. Ustawa wprowadza przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na…
Odszedł Jan Zaborowski
Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Jana Zaborowskiego, prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego, wieloletniego sołtysa Grzybowa, radnego powiatu kościerskiego.Jan…
Pomoc dla starszej pani i zagubionego chłopca
Zasiłki pielęgnacyjne. Zmiany od listopada
Mobilne stanowisko NFZ w urzędzie
Dla seniorów. Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie i pneumokokom
 • „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” – załóż odblask

  Od października trwa ogólnopolska akcja pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Jej celem jest upowszechnianie zwyczaju zakładania elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miastach.

 • Uwaga na kolejne próby oszustwa na policjanta

  Policjanci z Gdańska ostrzegają przed tzw. oszustwami „na policjanta”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Tak było wczoraj w Gdańsku, kiedy kilku mieszkańców miasta odebrało telefon od oszusta. Prawie wszyscy nie dali się oszukać, niestety dwie osoby przekazały pieniądze przestępcy podającego się za funkcjonariusza Policji. Policjanci badają okoliczności sprawy i ustalają sprawców tych przestępstw.

 • Nowi konsultanci wojewódzcy. Wojewoda wręczył powołania
  Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich powołał nowych konsultantów wojewódzkich. To - dr n. med. Iwona Ordyniec –Kwaśnica w dziedzinie protetyki stomatologicznej,…
  NIEPODLEGŁA 2019. Wszystkie wejściówki na koncert rozdane
  NIEPODLEGŁA 2019– to tytuł koncertu przygotowanego przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha z okazji Święta Niepodległości. Najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne -…

  Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności: Kształtna litera – jak notować, by inni nas odczytali 7-8 grudnia 2019 (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku Zapisy (…)

  Modernistyczne osiedle na ul. Tarasy z rzeźbami robotników umieszczonymi na fasadach budynków, zieleniec przy ul. Ciasnej, który powstał w miejscu przedwojennej kawiarni, dawny szpital dziecięcy przy ul. Zakopiańskiej, nietypowa zabudowa ul. Ojcowskiej, którą tworzą dwa budynki-wstęgi czy okolice nieczynnego już (…)

  Las to nie śmietnik

  Dorta Jagić, laureatka Nagrody Europejski Poeta Wolności 2014 za tom „Kanapa na rynku” w tłumaczeniu Małgorzaty Wierzbickiej, razem z Ireną Skopljak Barić będzie gościć w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie organizowane przez Ambasadę Republiki Chorwacji odbędzie się (…)

  Gdynia, Słupsk. 10 listopada pikniki „Służymy Niepodległej”
 • Rozmowy z uczniami i przedszkolakami o bezpieczeństwie

  Od początku roku szkolnego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka ruchu drogowego odwiedza gdańskie szkoły podstawowe i przedszkola, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W październiku funkcjonariuszka spotkała się z uczniami i przedszkolakami kolejnych gdańskich placówek edukacyjnych.

 • Dwóch zatrzymanych za wymuszenie rozbójnicze

  Policjanci z komisariatu na Oruni, bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch sprawców wymuszenia rozbójniczego. 20-letni mieszkańcy Gdańska ukradli 15-latkowi kilka złotych. Sprawcy grozili mu ostrym narzędziem i rewolwerem. W miniony weekend wobec obu mężczyzn sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im 10 lat pozbawienia wolności.