Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Tak bardzo spodobała mu się smycz pewnego czworonoga, że postanowił mu ją zabrać. Szybko schował zdobycz do plecaka i ruszył przed siebie. Wszystko zarejestrowały jednak kamery monitoringu. Złodzieja spotkała zasłużona kara.
smycz_ilustr_1200px

Czwartek, 28 marca. Był kwadrans po godzinie 8.00. Operator ze studia monitoringu przy Komisariacie Policji I obserwował pasaż handlowy przy ulicy Krzemowej. W pewnej chwili jego uwagę zwrócił spożywający alkohol mężczyzna. O sytuacji poinformował oficera dyżurnego i dalej obserwował nietrzeźwego. Zachowanie mężczyzny robiło się tymczasem coraz bardziej dziwne…

Podszedł do przywiązanego obok małego psa i zdjął mu smycz. Następnie schował ją do plecaka, a potem zaczął oddalać się w kierunku pobliskiej szkoły – mówi starszy specjalista Wojciech Kamiński.

Operator na bieżąco informował policjantów, gdzie aktualnie znajduje się sprawca kradzieży. Niedługo potem mężczyzna został zatrzymany i ukarany dwoma mandatami karnymi. Skradziona smycz została zabezpieczona przez mundurowych.

Tymczasem po pozostawionego przy sklepie czworonoga wróciła właścicielka. Zabrała psa i wróciła z nim do domu. Operator monitoringu podał oficerowi dyżurnemu jej adres. Dzięki temu czworonożnej ofierze kradzieży udało się odzyskać swoją własność.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.