Wynajem samochodu to usługa, z której korzysta coraz większa liczba klientów zarówno indywidualnych jak i firmowych. Dzieje się tak, ponieważ wypożyczalnie oferują szeroki wybór nowoczesnych aut z niemal każdego segmentu, jaki jest dostępny na rynku motoryzacyjnym. Dzięki temu można w łatwy sposób znaleźć pojazd dopasowany do aktualnych potrzeb. Na czym polega wynajem aut na lotnisku i w jaki sposób przeprowadzana jest cała procedura?

Dokonanie rezerwacji bez względu na miejsce pobytu

Wypożyczenie samochodu jest procedurą, którą przeprowadza się bardzo szybko i przy minimalnym zaangażowaniu klienta. Firmy wynajmujące auta najczęściej udostępniają trzy opcje umożliwiające klientowi zarezerwowanie wybranego modelu. Można tego dokonać w następujący sposób:

  • Telefonicznie
  • Wysyłając wiadomość pocztą elektroniczną
  • Wypełniając formularz rezerwacyjny znajdujący się na stronie internetowej

Auto można wynająć zarówno krótkoterminowo (okres liczony najczęściej od jednej doby do miesiąca), jak i długoterminowo (najem mogący trwać nawet 60 miesięcy). Druga opcja jest skierowana głównie do przedsiębiorców.

Podstawienie auta na wybrane przez klienta lotnisko

Osoby dużo podróżujące samolotami czy to w celach turystycznych czy zawodowo, muszą zapewnić sobie środek transportu, dzięki któremu mogą swobodnie przemieszczać się po ulicach aglomeracji. Częste zamawianie taksówki wiąże się z dużymi kosztami, natomiast korzystanie z komunikacji miejskiej nie jest wystarczająco komfortowe i wiąże się z dość dużymi ograniczeniami. Wypożyczenie samochodu z podstawieniem na lotnisko jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, ponieważ zaraz po wylądowaniu samolotu, na klienta czeka zarezerwowany przez niego pojazd. Pracownik firmy przedkłada gotową do podpisu umowę oraz protokół przekazania auta, po czym wręcza najemcy kluczyki.

Czy istnieje możliwość podstawienia auta w inne miejsce?

Wypożyczalnie samochodów mają w swojej ofercie szeroki zakres usług. Jedną z nich jest możliwość podstawienia samochodu pod wybrany przez klienta adres, skąd też pojazd jest odbierany po zakończeniu okresu wypożyczenia. Na życzenie, odbiór auta może również nastąpić w innym, wyznaczonym przez najemcę miejscu. W As-Car podstawiamy auta na lotnisko w Gdańsku (Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo), jak również w innych lokalizacjach całego Trójmiasta.

Zapoznanie się z regulaminem wypożyczalni samochodów

Każda firma zajmująca się wynajmowaniem pojazdów posiada regulamin, z którym obowiązkowo powinien się zapoznać każdy klient. Zawarte są w nim najistotniejsze informacje na temat zasad wypożyczania aut oraz warunków, jakie musi spełniać potencjalny najemca. Nie zawsze samochód może wypożyczyć osoba, która dopiero co ukończyła osiemnaście lat i posiada prawo jazdy. Najczęściej dolna granica wieku wynosi 21 lat. Koniecznością jest posiadanie ważnego dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów oraz dowodu osobistego lub paszportu. Z regulaminu można również dowiedzieć się jaki jest dzienny limit kilometrów dla pojazdu oraz czy istnieje możliwość skrócenia lub przedłużenia najmu.

Wynajem auta na lotnisku: zasady korzystania z wypożyczalni samochodów