Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Turystka z dwójką dzieci wypoczywała na plaży w Brzeźnie. Gdy próbowała wstać z piasku zataczała się i traciła równowagę. Jej podejrzane zachowanie zwróciło uwagę innych osób, które powiadomiły strażników miejskich.
Radiowóz na deptaku przy plaży. rowery morze

Sobota, 31 lipca. Funkcjonariusze z Referatu III patrolowali pas nadmorski. Około godziny 14:30 podszedł do nich mężczyzna i poinformował, że na plaży, przy ulicy Północnej znajduje się prawdopodobnie pijana matka z dwójką małych dzieci. Mundurowi natychmiast pojechali to sprawdzić.

Kobieta siedziała na piasku, a obok niej stało kilka osób. W tym czasie jej kilkuletnimi dziećmi opiekowali się inni plażowicze. Pani miała wyraźne problemy z wysławianiem się i utrzymaniem równowagi. Kilkukrotnie próbowała wstać, ale za każdym zataczała się i siadała na ziemi - mówi starszy specjalista Maciej Strysik.

Plażowicze poinformowali strażników, że chwilę wcześniej zadzwonili na policję. Podczas oczekiwania na wezwane służby, kobieta stawała się coraz bardziej agresywna i wulgarna. Po kilkunastu minutach na miejscu pojawił się ojciec dzieci, a chwilę później policjanci. Jak informuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, kilkulatki pozostały pod opieką taty, który był trzeźwy. Ich 41-letnia matka została przewieziona do pogotowia socjalnego.