Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Jak płacić za pomocą Apple Pay?

Apple Pay to bardzo łatwy i bezpieczny sposób płacenia za produkty i usługi w sklepach, Internecie, a także aplikacjach za pomocą iPhone'a, Apple Watcha, iPada, a także Maca. Jak płacić za pomocą Apple Pay?

Czym jest usługa Apple Pay?

Apple Pay to niezwykle metoda płatności za pomocą produktów z logo nadgryzionego jabłuszka, którą z roku na rok docenia coraz więcej osób. Usługa pozwala nie tylko na dokonywanie transakcji bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych, restauracjach, taksówkach, ale również w sklepach internetowych i aplikacjach.

Aby skorzystać z Apple Pay, wystarczy posiadać kartę płatniczą w jednym z obsługiwanych banków, a także skonfigurować usługę. W tym celu należy skorzystać z aplikacji Wallet, która dostępna jest na iOS. Naciśnij przycisk "Dodaj kartę" i zeskanuj ją za pomocą aparatu i postępuj zgodnie z instrukcjami banku. Niektóre instytucje bakowe mogą pobrać opłatę weryfikacyjną w niewielkiej kwocie. Gdy konto zostanie zweryfikowane, możesz zacząć korzystać z usługi Apple Pay. Usługa Apple Pay umożliwia wprowadzenie nawet kilku kart.

Jak płacić za pomocą Apple Pay?

Dokonywanie płatności iPhone'm lub zegarkiem Apple Watch za pomocą Apple Pay jest banalne. Jeżeli posiadamy model z funkcją Face ID, to wystarczy:

1. Kliknąć dwukrotnie przycisk boczny, aby użyć domyślnej karty.

2. Spojrzeć na telefon w celu uwierzytelnienia zakupu towaru lub usługi za pomocą funkcji Face ID albo wprowadzić kod.

3. Przytrzymać górną część smartfona w pobliżu czytnika zbliżeniowego do momentu, aż na wyświetlaczu pojawi się komunikat "Gotowe" wraz ze znacznikiem wyboru.

W przypadku starszych modeli iPhone'ów, w których nie ma Face ID, a jest Touch ID, należy wykonać następujące kroki:

1. Umieścić palec na czytniku Touch ID, aby użyć karty domyślnej.

2. Przytrzymać górną część telefonu w pobliżu czytnika zbliżeniowego i poczekać, aż na ekranie pojawi się komunikat "Gotowe" i znacznik wyboru.

Płatności zegarkiem Apple Watch dokonujemy:

1. Klikając dwukrotnie przycisk boczny, aby użyć karty domyślnej.

2. Zbliżenia wyświetlacza zegarka Apple Watch do czytnika zbliżeniowego i czekamy, aż zegarek stuknie.

Jak dodać inne karty w usłudze Apple Pay?

Jeżeli chcemy płacić inną kartą niż domyślna, wystarczy ją zmienić;

1. W iPhone'ach funkcją Face Id musimy kliknąć dwukrotnie przycisk boczny. Gdy pojawi się nasza karta domyślna, stukamy w nią i stukamy opcję wybierania innej karty. Uwierzytelniamy się, spoglądając na telefon i zbliżamy górną część urządzenia do czytnika w celu zapłaty.

2. W iPhone'ach z Touch ID zbliżamy urządzenie do czytnika, ale bez umieszczenia palca na czytniku linii papilarnych. gdy wyświetli się karta domyślna, stukamy ją, a następnie stukamy opcję wybierania innej karty. Aby zapłacić, musimy umieścić palec na czytniku Touch ID.

3. W zegarku Apple Watch klikamy dwukrotnie przycisk boczny i czekamy, aż pojawi się karta domyślna. Następnie przesuwamy palcem w lewo albo w prawo, aby wybrać daną kartę. Trzymamy zegarek blisko czytnika, aby zapłacić za towar lub usługę.

Produkty Apple kupisz na https://idream.pl/