Policja Gdańsk: Oszustwo na analityka danych w NATO - zauroczenie warte kilkaset tysięcy nie daj się nabrać !!!
Wczoraj do gdańskich policjantów zgłosiła się 48-letnia kobieta. Poinformowała, że prawdopodobnie padła ofiarą oszusta. Jak się okazało, jej historia rozpoczęła się od przypadkowej znajomości.
Gdańszczanka za pośrednictwem jednego z portali randkowych poznała mężczyznę, który podawał się za obywatela Kanady. Oszust twierdził, że jest analitykiem danych w NATO i stacjonuje w siedzibie wojskowej w Łasku. Pokrzywdzona przez osiem miesięcy prowadziła korespondencję z tym mężczyzną, który w pewnym momencie zaczął prosić ją o pomoc. Dave Brian Garrison, bo tak się przedstawiał pracownik NATO, chciał przyjechać do kobiety. Sprawca poprosił pokrzywą o pieniądze, które jak twierdził, miały być przeznaczone na to, by dowództwo udzieliło mu urlopu. Kobieta zgodziła się pomóc rozmówcy i wykonała kilka przelewów w walucie euro na wskazane konto. W wyniku oszustwa 48-latka straciła kilkaset tysięcy złotych. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy, jego zatrzymaniem i przestrzegają przed oszustami.
Zawierając nowe znajomości, szczególnie za pośrednictwem portali społecznościowych i komunikatorów, należy być bardzo ostrożnym. Podejrzenia powinny wzbudzić zwłaszcza prośby o pomoc finansową. Pamiętajmy, że dla przestępczego procederu oszuści przedstawiają zmyślone historie, aby zdobyć zaufanie swojej ofiary. Ich celem jest zmanipulowanie jej w taki sposób, aby dobrowolnie przekazywała pieniądze na cele związane np. z przyjazdem znajomego do naszego kraju, czy jego kosztownym leczeniem. Gdy ofiara oszustwa prześle pieniądze na konto przestępcy, zostaje bez ukochanego i bez pieniędzy. Tylko ostrożność, czujność i dystans do otrzymywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustów.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku, gdansk.policja.gov.pl/pm1/informacje/wiadomosci/122931,Oszustwo-na-analityka-danych-w-NATO-zauroczenie-warte-kilkaset-tysiecy-nie-daj-s.html
Ostatnie Artykuły

Kurhany na trasie nowej drogi i ślady kultury pomorskiej

Mobilny Dom Kultury wraca do czterech dzielnic. Lato pełne warsztatów

Nowe biuro Bechtela w Gdańsku ma obsłużyć atomową inwestycję

Strzał z wiatrówki w 14-latka. Sprawca miał prawie 3,5 promila

Autobusy ominą część Dolnego Miasta. ZTM zmienia trasę na Łąkowej

Trzy sektory spotkają się w Pruszczu Gdańskim. W grze są konkretne rozwiązania

Tramwaje pojadą inaczej na północy Gdańska. Wchodzi autobus T10

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa ruszają w Gdańsku. Startuje też kampania

Ul. Łąkowa będzie jednokierunkowa. Autobusy pojadą objazdem

Podwieczorek Społeczny wraca do ogrodu. NGO porozmawiają o sieciach wsparcia

Na Świętym Duchu ruszy pochód i historyczne obozowisko

Recydywista z Przymorza usłyszał zarzuty po kradzieżach za prawie 8 tys. zł

Ranking TOP 10 najlepszych agencji SEO w Gdańsku 2026

Pruszczańska Karta Mieszkańca z nowym partnerem. Sklep daje 10 procent rabatu
Przydatne dane teleadresowe
- Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Gdańsku - adres, godziny i kontakt
- Parafia Chrystusa Króla w Gdańsku - msze, kancelaria, sakramenty
- Komisariat Policji V w Gdańsku - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Dom Pomocy Społecznej Orunia w Gdańsku - kontakt, godziny, koszty i zasady przyjęcia
- ZUS Gdańsk - oddział, godziny, rezerwacja wizyty i adresy placówek
- Hala Gdańsk-Sopot - kontakt, historia i zadania spółki zarządzającej halą ERGO ARENA
