Inwestycje w nieruchomości od wielu lat nie zawodzą. Z każdym kolejnym rokiem nieruchomości stają się coraz pewniejszym sposobem na lokatę zgromadzonego kapitału i oszczędności, przede wszystkim z uwagi na nieustannie rosnące ceny za metr kwadratowy. Tak turystyczne miasto, jak Gdańsk, oferuje jednak znacznie więcej możliwości zarabiania na zakupionej nieruchomości, a mianowicie najem krótkoterminowy. Gdzie szukać w Gdańsku atrakcyjnych inwestycji?
Nieruchomości Gdańsk – jak uchronić swoje oszczędności przed inflacją?
Nie jest tajemnicą, że najem krótkoterminowy jest znacznie bardziej zyskowny aniżeli najem na długi termin. Nie wszystkie nieruchomości w Gdańsku się jednak do tego nadają. Skuteczne czerpanie korzyści z najmu krótkoterminowego zależy od wielu czynników, a głównym z nim jest lokalizacja.
Oczywistym jest, że w takim mieście, jak Gdańsk, znacznie większym zainteresowaniem będą się cieszyły nieruchomości, mieszkania i apartamenty na wynajem w centrum miasta w porównaniu do dzielnic peryferyjnych. Co więcej, lokalizacja w śródmieściu, a zatem bliskość najważniejszych atrakcji przyciągnie nie tylko turystów krajowych, ale przede wszystkim zagranicznych.
Nieruchomości Gdańsk – ilość turystów
Każdego roku Gdańsk odwiedza coraz więcej turystów. W 2021 roku do Gdańska przybyło nieco ponad 3 mln gości, z kolei rok później było to już 3,7 mln osób – czytamy w raporcie Gdańskiej Organizacji Turystycznej[1]. Proporcja zagranicznych turystów zmieniała się następująco: 14% w 2021 roku i 19% w 2022 roku. W czołówce odwiedzających miasto cudzoziemców znaleźli się Niemcy (45%), Skandynawowie (30%) oraz Brytyjczycy (8%).
Jakie były z kolei najważniejsze punkty na mapie Gdańska odwiedzane przez turystów? To przede wszystkim:
- Westerplatte – 27%,
- park i katedra w Oliwie – 21%,
- Ratusz Głównego Miasta – 20%,
- molo w Brzeźnie – 15%,
- ogród zoologiczny – 14%.
Wysokim zainteresowaniem cieszyły się również: Muzeum II Wojny Światowej, Bazylika Mariacka czy teatr szekspirowski.
Gdzie nocują turyści w Gdańsku, zatrzymawszy się, chociażby na jedną noc? Zgodnie z danymi Gdańskiej Organizacji Turystycznej, 24% turystów w 2022 roku spędziło noc w hotelu, 16% u rodziny i znajomych, natomiast 15% w wynajętym mieszkaniu. To oznacza, że ponad 300 tys. turystów w 2022 roku w Gdańsku spędziło noc w wynajętym lokum.
Apartamenty inwestycyjne z 23% VAT-em w Gdańsku
Apartamenty inwestycyjne to rozwiązanie specjalnie skrojone na potrzeby inwestorów i osób pragnących ulokować swój kapitał w nieruchomościach. Dobra lokalizacja w połączeniu z wysokim standardem inwestycji stwarza świetne warunki ku skutecznemu wynajmowi przez długie lata.
– Murapol Portovo to jedna z naszych najnowszych inwestycji w gdańskim Śródmieściu, położona tuż nad Motławą. To nowoczesne przedsięwzięcie oferuje nie tylko pobliski dostęp do Długiego Targu, Wyspy Spichrzów czy Ołowianki, ale również nadmorskich przystani nad Zatoką Gdańską. Przyszli lokatorzy Murapol Portovo będą mogli korzystać m.in. z najnowszych technologii inteligentnego domu dzięki Home Management System, a panele fotowoltaiczne na dachach obniżą koszty utrzymania budynków. Starannie zaprojektowana zieleń i elementy małej architektury na nadbrzeżu inwestycji pozwolą z kolei rozkoszować się malowniczym widokiem uchodzącej rzeki czy okolicznych zabytkowych zabudowań. Apartamenty inwestycyjne w Murapol Portovo zaczynają się od 25 m2. Warto zainteresować się naszą ofertą także dlatego, że niewiele już tak atrakcyjnych lokalizacji pozostało na terenie Śródmieścia – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Deweloper proponuje naprawdę dogodną lokalizację pod względem turystycznym. Zaledwie krótki spacer dzielić będzie przyszłych lokatorów Murapol Portovo od Długiego Targu czy Wyspy Spichrzów. Oczywiście można tam dotrzeć jeszcze szybciej za pośrednictwem kursującej nieopodal komunikacji miejskiej.
Zdecydowanie pobyt w Gdańsku tuż nad wodami Motławy łączącymi się nieopodal z morzem to marzenie wielu turystów. Murapol Portovo poza tym oferuje jednak znacznie więcej. Apartamenty inwestycyjne są wyposażone w pakiet antysmogowy, zabezpieczający wnętrza przed zanieczyszczonym powietrzem. Lokale na piętrach posiadają dodatkową przestrzeń plenerową w postaci nawet trzech balkonów, natomiast na parterze – tarasy z ogródkami o powierzchni nawet 96 m2. Na terenie inwestycji przewidziano ponadto stację ładowania pojazdów elektrycznych dla miłośników niskoemisyjnych środków transportu.
Trzeba również docenić wysoki standard części wspólnych inwestycji. Na klatkach schodowych i w korytarzach zaprojektowano m.in. trwałe gresy o stonowanym i delikatnym designie, dekoracyjne panele meblowe z laminatu czy elegancki tynk mozaikowy. W holach wejściowych przewidziano także duże lustra oraz estetyczne skrzynki pocztowe.