UM Gdańsk: Edukacja. Mobilne Miasteczka Drogowe w kolejnych gdańskich podstawówkach
Młodzi Gdańszczanie już od najmłodszych lat uczą się bezpiecznego poruszania po mieście. W ramach miejskiego programu edukacyjnego, kolejne szkoły podstawowe otrzymały specjalne zestawy, które pomogą im w przyswojeniu zasad ruchu drogowego. Zobaczmy, jak ta inwestycja w edukację przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych dzieci na gdańskich ulicach.
  • Gdańska edukacja komunikacyjna wyposaża szkoły w Mobilne Miasteczka Drogowe.
  • Aleksandra Dulkiewicz i Piotr Kryszewski wręczyli zestawy edukacyjne SP nr 65.
  • Program "Gotowi do Drogi - Autochodzik" obejmuje dzieci w wieku 6-8 lat.

Miasto Gdańsk aktywnie dba o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców poprzez praktyczną edukację ruchu drogowego. Ostatnio to właśnie szkoła podstawowa nr 65 dołączyła do grona placówek wyposażonych w zestawy Mobilnych Miasteczek Drogowych. W obecności prezydent Aleksandry Dulkiewicz oraz zastępcy prezydenta Piotra Kryszewskiego, uczniowie otrzymali nowe narzędzia edukacyjne.

Program "Gotowi do Drogi - Autochodzik" ciągle się rozwija

Celem programu "Gotowi do Drogi - Autochodzik" jest przekazywanie wiedzy o zasadach ruchu drogowego w atrakcyjnej formie, dostosowanej do wieku dzieci. Agata Lewandowska, Miejski Inżynier Ruchu, podkreśla, że program edukacyjny nie tylko wpływa na kompetencje najmłodszych uczestników ruchu, ale również na zachowania dorosłych, szczególnie w okolicach szkół. W ramach projektu, dzieci uczestniczące w programie mają szansę zostać Wzorowymi Uczestnikami Ruchu Drogowego.

– Zasady, które dzieciaki poznają teraz w wieku szkolnym, będą im towarzyszyć także w dorosłym życiu, przez co świadomość konieczności ich przestrzegania będzie systematycznie wzrastać – mówi Piotr Kryszewski.

Nowe zestawy edukacyjne w gdańskich szkołach

Obecnie program "Gotowi do Drogi - Autochodzik" obejmuje już 13 kolejnych szkół podstawowych. Wśród nich znalazły się między innymi Szkoła Podstawowa nr 85 oraz Szkoła Podstawowa nr 86 im. prof. Jerzego Sampa. Wszystkie szkoły, które przystąpiły do programu, otrzymały kompleksowe pakiety dydaktyczne, które składają się nie tylko z Mobilnych Miasteczek Drogowych, ale także scenariuszy zajęć oraz materiałów dla nauczycieli i rodziców.

Aleksandra Dulkiewicz zwróciła uwagę na konieczność stałej edukacji dzieci: – Regularne zajęcia na takich obiektach jak Mobilne Miasteczko Drogowe utrwali w dzieciach właściwe zachowania na drodze, a nam rodzicom i opiekunom pozwoli być spokojniejszym, gdy same będą poruszać się po mieście.


Artykuł zaczerpnięty z: UM Gdańsk