Rocznica śmierci śp. Jolanty Szczypińskiej
Mija rok od śmierci śp. Jolanty Szczypińskiej, posłanki na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji. W Słupsku, rodzinnym…
 • Nowe radiowozy dla gdańskich policjantów

  Gdańscy policjanci dostali dzisiaj siedem nowych radiowozów. Pięć pojazdów służbowych zostało pozyskane dzięki wparciu gdańskiego magistratu, kolejne dwa z budżetu Komendy Głównej Policji. Pojazdy te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa.

 • Warszawa. Narada wojewodów
  Mariusz Kamiński, szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji spotkał się dziś z wojewodami, na pierwszej w tej kadencji rządu, roboczej…
 • Grudzień wolny od zbędnych zmartwień - nie daj się kieszonkowcom!

  Tego nie da się uniknąć - wraz z grudniem, nasze codzienne sprawy nabierają tempa. Chcemy zdążyć z kupnem prezentów mikołajkowych i przygotowaniem do świąt. Na domiar złego, to nie są tylko nasze plany. Galerie handlowe i parkingi powoli stają się zapełnione, centra miast zakorkowane bardziej niż zwykle. Pomimo pośpiechu nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie! Czasami wystarczy zatrzymać się na kilka sekund, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Już teraz przeczytajcie kilka naszych pomysłów.

 • Zatrzymany sprawca rozbojów

  Policjanci zatrzymali 32-latka, podejrzewanego o dwa rozboje na mieszkańcu Gdańska. Jeszcze dziś o dalszym losie sprawcy zadecyduje sąd. Grozi mu 12 lat więzienia.

 • Komunikat Ministerstwa Zdrowia na temat leków na cukrzycę
  W opinii ekspertów pacjenci nie powinni rezygnować z przyjmowania leków zawierających metforminę - informuje Ministerstwo Zdrowia.
  Nowy wóz dla OSP Przywidz. Wojewoda na uroczystości
  Ochotnicza Straż Pożarna w Przywidzu wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Uroczystość przekazania, z udziałem Wojewody Pomorskiego…

  Już 8 grudnia w PLENUM na Stoczni Gdańskiej odbędzie się kolejna edycja BAKALII. Na stoisku IKM zajdziecie same dobra! Szukajcie strefy NGO&Kultura, która jest tuż przy strefie gastronomicznej. Nasz numer to N3! Co w sprzedaży? Przedpremierowo tomy poetów nominowanych do (…)

  12. edycja festiwalu NARRACJE zaprosi do podróży w czasie, w rok 2080, kiedy zgodnie z prognozami ekologów, część Gdańska zostanie zalana przez wody Bałtyku. W myśl fantastycznej koncepcji kuratorów, Kariny Kottovej i Piotra Sikory, nie wywoła to jednak ekologicznej katastrofy (…)

 • Ponad 300 sztuk amunicji w bagażniku

  Policjanci zatrzymali mężczyzną, w którego samochodzie ujawnili ponad 300 sztuk amunicji. 43-latek wcześniej ukradł w sklepie towar za kilkaset zł. Zaparkował na miejscu dla osoby niepełnosprawnej oraz posłużył się kartą parkingową innej osoby. 43-letniemu mieszkaniec Malborka usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Grozi mu 8 lat więzienia.

 • Był nieprzytomny, znaleźli go dzielnicowi

  Dzielnicowi zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę, zatrzymali radiowóz, podbiegli do niego i udzielili mu pomocy. 38-latek był nieprzytomny, trafił do szpitala. Policjanci sprawdzają, co było przyczyną takiego stanu mężczyzny.

 • Odblask może uratować życie

  Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu, bo długa noc, opady atmosferyczne oraz nagłe zmiany pogody zdecydowanie pogarszają widoczność. Policjanci przypominają, odblask może uratować życie. Niewidoczny pieszy, uderzony przez pędzący pojazd, którego kierowca jest chroniony karoserią, ma znikome szanse na przeżycie.

 • W dniu 24 października 2019 r., funkcjonariusze tutejszej komendy wzięli udział w ćwiczeniach odbywających się w komorze rozgorzeniowej.

  FDS. Nowa droga w Kąpinie otwarta
  Droga gminna w Kąpinie, którą otworzył dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, połączyła drogą wojewódzką nr 218 Wejherowo-Krokowa z powiatową nr…

  – Trudno jest odnaleźć równowagę we współczesnych centrach handlowych. Czy więc oferujący wytchnienie i spokój Dom Handlowy Jantar nie zasługuje na odwiedziny i przyjęcie go w poczet miejsc objętych nostalgią za latami 90.? – zastanawia się Natalia Cyrzan, kuratorka cyklu (…)

 • Wizyta przedszkolaków na komisariacie wodnym

  Policjanci pokazali przedszkolakom wodny komisariat. Policyjne łodzie, radiowozy oraz sprzęt, którego mundurowi używają w służbie, wzbudziły wśród małych gości mnóstwo pozytywnych emocji i pytań.