Rozbudowa drogi krajowej nr 25

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycyjnych. Chodzi o rozbudowę odcinków dróg krajowych. Na liście do realizacji w latach 2020 – 2021 znalazło się Pomorskie, a dokładniej zadanie pt. - Rozbudowa drogi krajowej nr 25 na odcinku Człuchów – granica województwa.

Bezpieczna podróż na święta

Święta Bożego Narodzenia to też czas wzmożonych podróży - powrotów do rodzinnego domu, odwiedzin przyjaciół czy wyjazdów na zimowy wypoczynek. Jeśli podróżujemy autobusem – upewnijmy się, że jest sprawny. Jak? Przez Internet – przypomina Ministerstwo Cyfryzacji. Podstawową kwestią jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, na który składa się wiele parametrów. Często nie zdajemy sobie sprawy z ich znaczenia. Jeszcze częściej – z tego, że możemy je sprawdzić za pomocą kilku kliknięć.

„KLUB” – edycja 2019. Nabór wniosków

Do 15 marca 2019 roku kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2019. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel 40 mln zł. Rozpatrzenie wniosków nastąpi nie później niż do 15 maja 2019 roku.

24 grudnia urząd będzie nieczynny

Przypominamy, że na podstawie zarządzenia Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - 24 grudnia 2018 roku jest dla pracowników Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego dniem wolnym od pracy (urząd w zamian był czynny w sobotę 15 grudnia br.)

W województwie pomorskim realizowane są cztery inwestycje budowlane o łącznej wartości 14.838 tys. zł.

Jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej województwa pomorskiego w ramach rezerwy celowej z Budżetu Państwa otrzymały łącznie kwotę 3.214.tys. zł

Program „Od wykluczenia do aktywizacji”

W 2019 roku na konkursy w ramach „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo” przeznaczono 3,34 mln zł. Oferty można składać do 7 stycznia 2019 roku – informuje Ministerstwo Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej.

Pamięci Ofiar Grudnia '70 w Gdyni

O godzinie 6 pod pomnikiem Ofiar Grudnia '70 w Gdyni odbyły się rocznicowe uroczystości. Dziś mija 48 lat od tragicznego dnia, gdy wojsko i milicja oddały strzały do idących ze stacji SKM Gdynia Stocznia do pracy robotników. Oficjalne dane podają, że zginęło 18 osób, jednak pełna liczba ofiar nie jest znana. W uroczystości wziął udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Pożegnanie śp.Jolanty Szczypińskiej

Na Cmentarzu Komunalnym w Słupsku, w rodzinnym grobie, spoczęła dziś śp. Jolanta Szczypińska, działaczka Solidarności i posłanka na Sejm RP. W ostatniej drodze żegnały ją tłumy słupszczan, rodzina, przyjaciele i przedstawiciele władzy państwowej z Prezydentem RP Andrzejem Dudą na czele.

Rocznica Grudnia 1970

Podczas krwawych pacyfikacji w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Elblągu zginęło co najmniej 45 osób, 1165 zostało rannych, a kilka tysięcy zatrzymano. Jako pierwsza zastrajkowała Stocznia im. Lenina w Gdańsku. Najtragiczniejszy przebieg wydarzenia miały w Gdyni, gdzie doszło do masakry. W rocznicowych obchodach Grudnia’70 uczestniczył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Nowy samochód dla strażaków z Lipusza

W sierpniu ubiegłego roku przez kilkanaście dni - non stop - pracowali przy usuwaniu skutków nawałnicy. Oni dali radę, ale sprzęt i wozy ucierpiały. Dziś strażacy z Lipusza otrzymali nowy, wart 793 tysiące złotych, samochód ratowniczo- gaśniczy. Na uroczystości oficjalnego przekazania auta nie zabrakło Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha.

Mikołajki ze strażą miejską
Spotkania z podopiecznymi szpitalnych oddziałów dziecięcych na Polankach i przy ulicy Wejhera. Na najmłodszych czekały czekoladowe mikołaje i drobne upominki od naszych funkcjonariuszy oraz lew Leoś, maskotka Straży Miejskiej w Gdańsku. Mundurowi z Referatu Profilaktyki odwiedzili 6 grudnia Szkołę Podstawową nr 10 przy Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego oraz Szpitalny Pododdział Zachowawczego Leczenia Zeza...
Każdy może pomóc - pomogliśmy i my!
Świąteczne paczki dla 18 dzieci objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przygotowali pracownicy Straży Miejskiej w Gdańsku. Tym samym kolejny raz włączyli się w akcję „Każdy może pomóc”. Za kilka dni prezenty trafią do najmłodszych. W ramach VII edycji akcji strażnicy miejscy ponownie wczuli się w rolę św. Mikołajów. Przygotowane przez nich paczki trafiły już...
37. rocznica stanu wojennego

W niedzielę 13 grudnia 1981 roku generał Wojciech Jaruzelski w telewizyjnych wystąpieniu poinformował o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku milicja otoczyła zakłady pracy, a wokół Trójmiasta skoncentrowano znaczne siły milicji i wojska.

Wojewoda na obchodach rocznicy stanu wojennego

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, złożył wieniec i zapalił znicz pod gdańskim pomnikiem Św. Jana Pawła II i Prezydenta USA Ronalda Reagana, osób które znacząco przyczyniły się do obalenia komunizmu w Polsce.

Program otwarty IKM świętuje 3 lata. W tym czasie aktywiści, edukatorzy i animatorzy kultury zrealizowali łącznie 154 wydarzenia, w których wzięło udział 4085 osób. Tylko rok 2018 to 59 projektów, 154 godziny wydarzeń i 1860 odbiorców. Jak aplikować po środki (…)

Pamięci ofiar stanu wojennego

W oknach domów, urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia, o godz. 19.30, zapłoną świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. Do akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności” dołącza także Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Posiedzenie prezydium WRDS

Realizacja programu „Rodzina 500+” w Pomorskiem (potencjał województwa, a kondycja pomorskich rodzin), zatrudnianie cudzoziemców, podsumowanie trzeciej, rocznej kadencji i przekazanie przewodnictwa WRDS pracodawcom, a także propozycje planu pracy rady na 2019 rok – to tematy dzisiejszego posiedzenia prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Przewodniczy Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Spotkanie odbywa się w sali im J. Piłsudskiego PUW Gdańsk.

„Od zależności ku samodzielności”. Konkurs ofert

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs ofert w ramach programu ,,Od zależności ku samodzielności”. Celem programu jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej.
Ogłoszenie (moduły, terminy, finansowanie) w załączeniu

Razem bezpieczniej 2019. Nabór wniosków

Wojewoda Pomorski ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację Programu “Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” na 2019 rok. Termin składania ofert upływa 31 grudnia 2018 r. Szczegóły ogłoszenia i wnioski do pobrania - kliknij

fot. MSWiA

Koordynacja projektów informatycznych realizowanych przez urzędy wojewódzkie i administrację zespoloną, współpraca wojewodów z kuratorami oświaty, wzrost zagrożenia epidemicznego - te m.in. tematy znalazły się w agendzie spotkania Joachima Brudzińskiego, szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wojewodami. W naradzie uczestniczy Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

banner firmy zajmującej się usługami Joomla!

Artykuły promocyjne

baner czołowego dystrybutora mebli i wypoczynków do mieszkania oraz domu
banner firmy zajmującej się obsługą facebooka

logo RSS