• FAKT: W wypadkach drogowych najwięcej osób ginie na drogach krajowych

  Mimo, że drogi krajowe stanowią zaledwie ok. 5% całej sieci dróg publicznych w Polsce, to właśnie na tych drogach ginie najwięcej osób w wypadkach drogowych.

 • Zatrzymani sprawcy rozboju

  Dzięki pracy gdańskich policjantów sprawcy rozboju trafili do aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz rozboju. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

 • Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 roku.

  II Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”
  W miejscowości Kolno, w Podlaskiem 25 sierpnia br. odbędzie się tegoroczne Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Na dożynki zaprasza Prezes…
  Wojewoda Dariusz Drelich na zawodach sportowych OSP w Sulęczynie. Fot. kartuzy.info
  Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich informuje, że do 10 września br. Ochotnicze Straże Pożarne mogą wnioskować o fundusze m.in. na propagowanie…
  Na zdjęciu: Ewelina Komorowska,kierowniczka schroniska, Ireneusz Szweda, doradca wojewody pomorskiego i Zdzisław Hirsz, pracownik PUW.
  Karma sucha, mokra, leki, suplementy diety, koce, legowiska, miski, smycze – to dar pracowników Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku dla…

  Na czym polegała praca suwnicowej? Jaką rolę odgrywały kobiety w strajkach Sierpnia ’80? Czy bycie robotnicą było powodem do dumy? Jak wyglądało wsparcie socjalne osób pracujących w Stoczni i życie kulturalne zakładu? Wybierz się na spacer w ramach projektu Metropolitanka (…)

  Instytut Kultury Miejskiej jest partnerem Małej Platformy Tańca – prezentacji spektakli teatru tańca dla dzieci, która odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Miejskim Teatrze Miniatura. Pomiędzy przedstawieniami zapraszamy do Parku Uphagena na warsztaty taneczno-ruchowe, jogę dla rodziców z dziećmi, (…)

  Nie milcz, nie warto!

  Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku ogłasza nabór do służby przygotowawczej w zawodzie strażak Państwowej Straży Pożarnej - strażak Państwowej Straży Pożarnej

  Szkolenie dla organizacji pozarządowych
  Przeciwdziałanie handlowi ludźmi, pracy niewolniczej - w tym Polaków za granicą i wsparcie ofiar handlu ludźmi – to temat szkolenia…
 • Zatrzymany sprawca usiłowania zabójstwa

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zadał dziesięć ciosów nożem 56-letniemu mieszkańcowi Gdańska. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

 • Czas na nowe wyzwania
  Zgubił mamę na spacerze
  Zapomniała gdzie mieszka
  Dożynki z udziałem wojewody
 • Policjanci zabezpieczali maraton

  Ponad 100 gdańskich policjantów i funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji zabezpieczało czwartkowy 25. Orlen Maraton Solidarności. Podczas imprezy sportowej funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo biegaczy, innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących całe wydarzenie.