Uczcili czyn bojowy Polaków na froncie wschodnim
 • EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI - 18 PAŹDZIERNIKA

  Handel ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka.

 • Międzynarodowy Tydzień Mediacji i Dzień Mediacji

  „Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 14-18 października 2019 roku, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października br.

 • Kradł alkohol, odpowie za przestępstwo

  Nawet 7,5 roku pozbawienia wolności może grozić 24-letniemu mieszkańcowi Gdańska, który regularnie kradł w jednym z gdańskich marketów. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Oruni i usłyszał już zarzut kradzieży, której dopuścił się w warunkach recydywy. Sąd zdecydował o aresztowaniu 24-latka.

 • Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich była 42-letnia kierująca, która pod wpływem ponad 2,5 promila alkoholu, jechała mercedesem tzw.zygzakiem ul. Spacerową, 44-latek, który po pijanemu spowodował wypadek drogowy i 43-letni sprawca kolizji, który miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila. W ręce policjantów trafił też pijany kierowca renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a po pościgu zamknął się w samochodzie, myśląc, że dzięki temu uniknie policyjnej interwencji. Mężczyzna miał prawie trzy promile i tak jak pozostali kierowcy trafił do policyjnej celi. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grożą dwa lata pozbawienia wolności.

 • Nietrzeźwy 51-letni motocyklista bez uprawnień, jechał prawie 200 km/h

  Wczoraj po południu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem, który przekroczył dozwoloną prędkość prawie o 100 km/h. Okazało się, że jednośladem kierował 51-letni gdańszczanin, który nie miał uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy. Alkomat pokazał, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu. Za kierowanie motocyklem pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenia.

 • Sprzedała alkohol nastolatkowi

  Właściciel sklepu może stracić koncesję, a sprzedawczyni grozi 5 tysięcy złotych grzywny, za sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej. W jednym ze sklepów na terenie Gdańska policyjni wywiadowcy zatrzymali ekspedientkę, która sprzedała alkohol nastolatkowi. Policjanci przypominają, o tym, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek kupującego.

 • Cztery osoby zatrzymane za pobicie 16-latka

  Gdańscy policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 16-latka. Powodem takiego zachowania zazdrość jednego z nich o znajomość pokrzywdzonego z jedną z koleżanek napastników. Pokrzywdzony 16-latek trafił do szpitala. Lekarz od razu po przywiezieniu chłopca do placówki medycznej zaalarmował o zdarzeniu policjantów. Napastnicy już usłyszeli zarzut pobicia. Prokurator podejrzanych objął dozorem. Za pobicie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Dzień Edukacji Narodowej. Wojewoda wręczył odznaczenia państwowe
  Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich złożył życzenia i wręczył dziś nauczycielom odznaczenia państwowe - krzyże zasługi i medale za długoletnią służbę.
  Bolesna nauka jazdy
  Współpraca Wojewody Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi - konsultacje
  Dotacja dla szkoły w Mściszewicach. Wojewoda podpisał umowę
  Droga S6 Szemud - Gdynia. Wojewoda wydał zgodę na realizację
 • Parkowała po pijanemu, uszkodziła dwa samochody i uciekła

  Policjanci zatrzymali 49-latkę, która podczas parkowania uszkodziła dwa inne samochody i uciekła. Mundurowi odnaleźli kobietę pijaną i zatrzymali ją. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie grożą 2 lata więzienia.

 • Silniej powieje
  Do jutra (12 bm.), do godz. 10 , IMGW przewiduje wystąpienie silnego południowo-zachodniego wiatru - o średniej prędkości od 40…
  Fot.lipusz.pl
  "Sportowa Polska" to program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Informujemy, że w ramach dofinansowania zadań inwestycyjnych, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury…

  – Proza Olgi Tokarczuk nagrodzona przez Szwedzką Akademię za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją przekracza granice jako formę życia, jest wybitna i jedyna w swoim rodzaju. Dołączamy do płynących z całego świata gratulacji. Jednocześnie będąc dumnymi, że pisarka gościła (…)

 • Zatrzymani pijani kierowcy bez uprawnień, jeden uciekał i był poszukiwany

  Dziś w nocy policjanci ruchu drogowego po krótkim pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena passata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec. 44-latek nie miał prawa jazdy i był poszukiwany. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również 38-letni mieszkaniec Tczewa, który został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego wczoraj rano. Pijany oraz nieposiadający prawa jazdy kierowca audi A6 wjechał w ogrodzenie posesji przy ul. Lazurowej.

 • Matka, córka i syn zatrzymani za kradzież

  Policjanci z Gdańska zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież ubrań. Zatrzymani to matka, córka oraz syn. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Kobietom grozi 5 lat więzienia, natomiast mężczyźnie, który działał w ramach tzw. recydywy, grozi kara więzienia do 7 lat i 6 miesięcy.