Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Eliminacje Miejskie (miasto Gdańsk) zostały przeprowadzone w sali konferencyjnej budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku ul. Partyzantów 34 (Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Nr 1) w grupach:

  • I i II w dniu 9 kwietnia 2018 r. o godz. 1000
  • III w dniu 10 kwietnia 2018 r. o godz. 1000

Do rywalizacji przystąpiło 37 reprezentantów szkół miasta Gdańska to jest:

  • w grupie I - 9 uczestników ( 9 szkół podstawowych – grupa wiekowa 10-13 lat)
  • w grupie II - 12 uczestników ( 12 szkół i gimnazja. – grupa wiekowa 14-16 lat)
  • w grupie III - 16 uczestników (17 szkół ponadgimnazjalnych – grupa wiekowa 17-19 lat)

Nad porządkiem i prawidłowością przebiegu turniejowych zmagań czuwała powołana przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Zarządzeniem Nr 4/2018 r. trójosobowa komisja.


Rozwiązanie testu pisemnego o odpowiednio zróżnicowanym dla każdej grupy wiekowej stopniu trudności było pierwszym etapem turnieju. Uczniowie którzy osiągnęli najlepsze wyniki w teście zakwalifikowali się do etapu drugiego który polegał na ustnej odpowiedzi na 5 pytań z wylosowanego przez ucznia zestawu.

Klasyfikacja końcowa OTWP gminy miasta Gdańska przedstawia się następująco:

I. grupa wiekowa (szkoła podstawowe )

  1. Gusmann Paweł - Szkoła Podstawowa Nr 85
  2. Zasiński Adam - Szkoła Podstawowa Nr 47
  3. Lentka Maksymilian - Szkoła Podstawowa Nr 15

II. grupa wiekowa (szkoła podstawowe i gimnazjalne )

  1. Drewing Jakub - Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1 w Gdańsku
  2. Siluk Jan - Szkoła Podstawowa Nr 55
  3. Czubak Inga - Szkoła Podstawowa Nr 86

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

  1. Chiliński Karol - Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej
  2. Panczocha Filip - Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące „CONRADINUM”
  3. Lewandowski Paweł - Zespół Szkół Energetycznych

Nagrody rzeczowe otrzymali uczniowie z każdej grupy wiekowej za miejsca od I do VI.

Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał do wyboru zestaw upominkowy

Wyboru nagrody lub upominków dokonywał każdy uczestnik osobiście wg. zajętego miejsca.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Instytucje wspierające finansowo lub rzeczowo przeprowadzenie Turnieju:

  1. Urząd Miasta Gdańska,
  2. Galeria Bałtycka w Gdańsku,
  3. „SAGITTA”- Adresowalne Systemy Przeciwpożarowe w Gdańsku,
  4. Energa S.A. Gdańsk,
  5. Saymon s.c. Gdańsk,
  6. Kancelaria Radców Prawnych „M Rusiecki, M. Szymkiewicz, R Kurek" Gdynia,
  7. SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A ,
  8. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych,

Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych zakwalifikowali się do Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju i ich Opiekunom.
Laureatom szczebla wojewódzkiego życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach.
Wszystkim, którzy służyli pomocą w przygotowanie i przeprowadzenie Turnieju serdecznie dziękujemy.

  • IMG_2315
  • IMG_2284
  • IMG_2278
  • IMG_2294
  • IMG_2223
  • IMG_2212
  • IMG_2228
  • IMG_2243
  • IMG_2233
  • IMG_2242
  • IMG_2289

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.