SM Gdańsk: U Przyjaciół w Domu Przy Lesie”
Świąteczne spotkania strażników i podopiecznych Domu Dziecka Przy Lesie” to już tradycja. Młodzi ludzie od lat zapraszają do siebie mundurowych na Wigilię. Nasi funkcjonariusze natomiast przygotowują z tej okazji upominki, które sprawiają obdarowanym wiele radości.
Tegoroczne wspólne świętowanie odbyło się w sobotę, 16 grudnia. Strażnicy z Referatu II pojawili się w Domu Przy Lesie” punktualnie o 16:00. Dzieci niecierpliwie czekały już na mundurowych. Było jak zwykle dużo radości. A ponieważ za chwilę miał się pojawić również Święty Mikołaj, nie zabrakło emocji, którym szczególnie dał się ponieść najmłodszy z chłopców w wieku 2,5 lat.
Dzieci przywitały nas kawą i pysznym ciastem, które upiekła jedna z dziewcząt. Potem przyszedł czas na wręczanie prezentów. Każde dziecko wybrało coś dla siebie. Młodsi skupili się na słodyczach, starsi na kosmetykach. Maskotki i zabawki momentalnie znalazły swoich nowych opiekunów opowiada z uśmiechem młodszy inspektor Anna Paszkiewicz. Po obejrzeniu upominków dzieci zaprosiły nas na wspólną kolację, w przygotowaniu której pomogła pani Dorota. Resztę wieczoru spędziliśmy rozmawiając. A o czym, to już nasza tajemnica dodaje.
Składamy ogromne podziękowania wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku , którzy jak zawsze bardzo chętnie i licznie wzięli udział w akcji przygotowania prezentów dla Domu Dziecka Przy Lesie”.
Tegoroczną zbiórkę upominków aktywnie wsparli pracownicy Wydawnictwa Medycznego Via Medica w Gdańsku. Jesteśmy im za to niezwykle wdzięczni. Dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!
Dom Dziecka Przy Lesie”, który mieści się przy ulicy Wiosłowej w Gdańsku, ma 13 podopiecznych w wieku od 2,5 do 16 lat 4 dziewcząt i 9 chłopców. Gdańscy strażnicy przyjaźnią się z placówką od wielu lat. Młodzi ludzie mogą liczyć na wsparcie mundurowych nie tylko od święta. Nasi funkcjonariusze niejednokrotnie angażowali się w prace remontowe w budynku lub w porządkowanie ogrodu. I nadal będą pomagać, gdy tylko zajdzie taka potrzeba!
Czytaj także:
_ W Domu Przy Lesie” już święta!_
_ Wigilia w Domu Przy Lesie”_
_ Strażnik pomoże także w ogrodzie_
_ Prezenty od strażników_
_ Dobra robota!_
_ Aktywni po godzinach_
_ Nieśmy pomoc! Mamy to we krwi!_
Straż Miejska Gdańsk, strazmiejska.gda.pl/, strazmiejska.gda.pl/blog/2017/12/22/u-przyjaciol-w-domu-przy-lesie/
Autor: krystian