Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Tablica suchościeralna stanowi najlepszą powierzchnię do wizualnego przedstawiania materiałów szkoleniowych, wykresów i innego typu danych, dlatego jest szeroko wykorzystywana w szkołach, na uczelniach, a także w firmach. Na co zwrócić uwagę, wybierając tego typu produkt, by mógł spełnić wszystkie oczekiwania użytkowników?

Wyposażenie do szkoły i firmy – magnetyczna tablica suchościeralna

Tablica suchościeralna to wyposażenie, bez którego nie może obejść się żadna sala w szkole czy na uczelni. Bardzo często jest także stosowana w pomieszczeniach, gdzie odbywają się kursy lub szkolenia, a także na salach konferencyjnych oraz w biurach. Umożliwia przedstawianie słuchaczom ważnych danych na bieżąco, dzięki czemu ich wizualizacja jest skuteczniejsza. Sprawdza się także doskonale przy tłumaczeniu trudnych zagadnień, które wymagają wyjaśnienia za pomocą tekstu lub rysunku. Dzięki gładkiej, białej powierzchni (która może być także pokryta wzorami pomocniczymi, takimi jak kratka lub linie), po której można swobodnie pisać markerami w różnych kolorach, pozwala na przedstawienie dowolnych materiałów edukacyjnych lub firmowych. Duża dostępność modeli o różnym typie i rozmiarach sprawia, że można dopasować tablicę do dowolnego wnętrza.

Magnetyczna tablica suchościeralna posiada przewagę nad tradycyjnymi modelami na kredę, dlatego stosuje się ją już w większości szkół i firm. Zapewnia użytkownikom znacznie większy komfort, ponieważ nie wymaga użycia kredy, która mocno się pyli, brudzi ubrania i jest mało wygodna w użyciu. Z pomocą markerów można znacznie szybciej i łatwiej wykonać odpowiedni rysunek, ponieważ gładko ślizgają się one po powierzchni tablicy lakierowanej lub ceramicznej. Dodatkowo, dzięki białej powierzchni tekst lub obrazy są na niej znacznie wyraźniejsze, niż na tradycyjnej wersji czarnej.

Tablica suchościeralna w kratkę pozwala na nanoszenie na nią wzorów z bardzo dużą precyzją – modele są pokryte równą, nieścieralną kratką pomocniczą, dzięki której możliwe jest oddawanie wszelkiego typu wykresów. Jest to bardzo przydatne nie tylko na matematyce, ale także np. w salach konferencyjnych, podczas wizualizacji ważnych danych.

Ponieważ tablice suchościeralne posiadają właściwości magnetyczne, doskonale sprawdzają się także jako baza pod różnego typu materiały, które można do nich przytwierdzać za pomocą magnesów. Mogą więc służyć jako tablica ogłoszeniowa. Co więcej, dzięki ich białej powierzchni można je wykorzystywać również jako tło pod prezentacje multimedialne, wyświetlane za pomocą projektora.

Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na tablicę suchościeralną?

Tablica suchościeralna może być wysoce funkcjonalnym i uniwersalnym wyposażeniem w szkole i firmie, jednak warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, od których będzie zależało, czy spełni wszystkie oczekiwania użytkowników. Do najważniejszych kwestii należą:

  • typ tablicy – na rynku dostępne są wersje ceramiczne oraz lakierowane. Model ceramiczny wyróżnia się wyższą trwałością, co przekłada się na wyższą cenę – sprawdza się jednak doskonale w szkołach oraz innych miejscach, gdzie tablica będzie intensywnie użytkowana. Wersja lakierowana również cechuje się odpornością na powierzchowne zarysowania i odbarwienia, jednak jej żywotność jest krótsza.
  • Typ powierzchni – dostępne są modele zarówno gładkie, jak i z wzorem pomocniczym, np. kratką czy liniami. Wersje gładkie są bardziej uniwersalne i sprawdzą się w sytuacji, gdy wykonywane będą na nich ogólne rysunki, natomiast modele ze wzorem pozwolą na znacznie większą precyzję, np. przy rysowaniu wykresów.
  • Rozmiar – można znaleźć tablice suchościeralne w wielu różnych rozmiarach, dlatego dopasowanie ich do danej sali oraz do potrzeb użytkowników jest bardzo proste.
  • Wykończenie – tablice magnetyczne posiadają różnego typu listwy, które odpowiadają nie tylko za ich wygląd, ale także montaż. Dodatkowo mogą być także wyposażone w półkę na pisaki.

Tablica suchościeralna – jaki model wybrać?