Samochody w abonamencie to świeża usługa dla osób, które chcą zdecydować się na wynajem auta. Oferuje proste zasady i bardzo korzystne ceny przy możliwości wynajmu samochodu prosto z salonu, co z pewnością będzie gratką dla wielu klientów. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze oferty, aby spełniła ona wszystkie oczekiwania?

Auta na abonament – przejrzyste zasady wynajmu

Samochody w abonamencie są nowatorską usługą wypożyczalni samochodów luksusowych, skierowaną głównie do klientów indywidualnych. Ogólna zasada oferty jest bardzo prosta – klient otrzymuje do swojej dyspozycji nowe auto, pochodzące prosto z salonu, i może z niego korzystać przez pełen rok, płacąc przy tym jedynie abonament. Koszty są zależne od wybranego modelu samochodu i pakietu, a wysokość abonamentu jest z góry ustalona i stała.

Wybierając ofertę abonamentu samochodowego, należy zwrócić uwagę na przejrzystość zasad – wypożyczalnia powinna zapewnić jasną umowę, która określa długość wynajmu oraz koszty ponoszone przez użytkownika. W przypadku tej usługi koszty powinny zawierać się w abonamencie lub dodatkowo ewentualnej przedpłacie abonamentu, o którą zostaną pomniejszone późniejsze comiesięczne płatności.

Samochód w abonamencie – wybór dostępnych aut

Decydując się na ofertę abonamentu na samochód, należy także zwrócić uwagę na wybór aut udostępnianych klientom w ramach usługi. Niektóre wypożyczalnie oferują naprawdę dużą różnorodność modeli samochodów, pochodzących od najbardziej cenionych producentów. Można wybierać wśród najnowszych aut takich marek, jak Mercedes, Audi, BMW czy Lexus, a także wielu innych. Są dostępne samochody z różnych segmentów i o różnym standardzie wyposażenia, co pozwala każdemu klientowi na znalezienie wersji idealnej dla siebie.

Warto poszukać wypożyczalni, która zapewnia nowe samochody, pochodzące prosto z polskich salonów oraz pozostające na gwarancji producenta.

Samochody w abonamencie – na co zwrócić uwagę, decydując się na usługę?

Roczny limit kilometrów samochodu na abonament

Samochody na abonament charakteryzują się niskimi ograniczeniami dla użytkowników. Duża swoboda i proste zasady sprawiają, że z wypożyczonego auta korzysta się niemal równie swobodnie, jak ze swojego. Zazwyczaj obecny jest jednak roczny limit kilometrów, którego użytkownik nie powinien przekroczyć. Warto zwrócić uwagę, jaki jest domyślny limit i czy jest on zależny od wybranego pakietu abonamentu. Najlepiej porównać obowiązujące ograniczenie ze standardowym rocznym przebiegiem swoich dotychczasowych aut, co pozwoli sprawdzić, czy limit nie będzie w danym przypadku zbyt niski. Zazwyczaj wypożyczalnie umożliwiają również dopasowanie limitu do swoich potrzeb, jednak jego zwiększenie może oznaczać wyższą cenę abonamentu.

Dodatkowe usługi, wchodzące w skład abonamentu

Auto na abonament to usługa zapewniająca nie tylko dostęp do nowego samochodu, ale także związanych z jego użytkowaniem usług. Można zdecydować się na abonament rozszerzony o dodatkowe usługi, dzięki którym klient nie musi zajmować się wieloma formalnościami oraz które ułatwiają codzienne korzystanie z auta. Przykładowe opcje do wyboru to:

  • abonament z pełnym ubezpieczeniem AC i OC, organizowanym przez wypożyczalnię,
  • abonament z serwisowaniem i przeglądami w ASO,
  • abonament z kompletem opon zimowych, ich przechowywaniem oraz sezonową wymianą.

Warto zwrócić uwagę na dostępne opcje i wybrać dla siebie pakiet, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania klienta.

Samochody w abonamencie to bardzo korzystna usługa, dzięki której można przez rok korzystać z nowego auta. Jej zasady są proste, a ceny atrakcyjne – wybór odpowiedniej oferty pozwoli cieszyć się wszystkimi zaletami samochodu prosto z salonu, bez ponoszenia wysokich kosztów.