Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie OC/AC?

Przy zakupie samochodu niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego ubezpieczenia. Jest to niezbędne dla korzystania z naszego auta, a co najważniejsze - przydatne dla nas samych. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia nie jest trudny, jednak żeby być w pełni zadowolonym z wybranej oferty, warto się przyjrzeć tematowi i nieco bardziej się zagłębić.

Czym jest ubezpieczenie OC?

OC - to Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, czyli obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, które obejmuje zarówno szkody wyrządzone przez sprawcę wypadku, jak i szkody wyrządzone poszkodowanemu. Wypłata ubezpieczenia rekompensuje koszty poszkodowanym w razie wypadku, jeśli sami jesteśmy winowajcą wypadku. Przykładowe koszty tego rodzaju ubezpieczenia obejmują koszty naprawy uszkodzonego samochodu osób poszkodowanych, koszty leczenia i rehabilitacji uczestników wypadków oraz koszty związane z wyrządzeniem szkód majątkowych, takich jak naprawa uszkodzonego ogrodzenia podczas wypadku. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej ("OC") musi być u każdego właściciela samochodu, którego pojazd jest zarejestrowany w Polsce, bez wyjątku. Umowa ubezpieczenia jest zawierana na okres 12 miesięcy, dokument ten podlega regularnej kontroli na drogach. Brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi płaceniem wysokich kar, ryzykiem pokrycia jeszcze większych kosztów i strat poniesionych w razie wypadku.

Czym jest ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej ("OC") jest obowiązkowe, ale nie chroni pojazdu sprawcy. W tym celu przeznaczone jest ubezpieczenie autocasco ("AC"), czyli dobrowolne ubezpieczenie . Kupując ten rodzaj ubezpieczenia samochodu, możesz ubiegać się o zwrot kosztów naprawy samochodu w przypadku wypadku, uszkodzenia samochodu na parkingu, jego kradzieży lub całkowitego zniszczenia. Jeśli zdecydujesz się ubezpieczyć samochód przez AC, powinieneś ostrożnie podejść do wyboru podstawowych warunków ubezpieczenia. Jednocześnie dokładnie przestudiuj sam przedmiot ubezpieczenia, warunki ubezpieczenia, a także możliwe niuanse i wyjątki. Oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych nie są takie same i mogą się znacznie różnić w cenie i spektrum proponowanych warunków ubezpieczenia. Najbardziej popularnym dobrowolnym ubezpieczeniem samochodowym, często oferowanym jako dodatek do ubezpieczenia autocasco AC lub jako część jego kosztów, jest ubezpieczenie typu "Assistance" (Assistance). W przypadku wypadku zostanie udzielona pomoc serwisowa, w tym holowanie pojazdu, zapewnienie parkingu lub jego tymczasowa wymiana.

Stoisz przed wyborem optymalnego ubezpieczenia OC i AC? Sprawdź ofertę multiagencji ubezpieczeniowej Eurofinance: https://eurofinance.info.pl/oferta/oc-ac-gdansk/

Dodatkowe polisy ubezpieczeniowe

Istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych polis, które mogą Cię chronić przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, chroniąc twoje zdrowie i życie. Możesz również dokupić dodatkową ochronę opon lub szyb, a także zieloną kartę, gdy zamierzasz podróżować do takich krajów jak Białoruś, Ukraina, Rosja, Turcja, Maroko i inne. Jest to niezbędny odpowiednik ubezpieczenia OC. Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia OC/AC musisz się kierować własnymi potrzebami i możliwościami. Zwłaszcza jeśli często podróżujesz samochodem, warto jednak rozważyć opcję dokupienia dodatkowych polis.