Czy biuro wirtualne jest legalne?

Nie da się ukryć, że założenie nowej firmy to dość problematyczna kwestia. Na początku przygody z biznesem musimy zająć się nie tylko promocją własnych produktów bądź usług, ale także szukać sposobów na optymalizację kosztów, które powinny być możliwie najniższe. Dlaczego biuro wirtualne jest godne uwagi? Czy jest to legalne rozwiązanie, które nie będzie miało konsekwencji? Aby uzyskać odpowiedzi na te nurtujące pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Wirtualne biuro- dlaczego jest godne uwagi?

Jak zapewne się domyślasz- wirtualne biuro to w praktyce adres, pod którym przedsiębiorca może prowadzić własną działalność gospodarczą. Oczywiście zakres usługi może być dowolny i zależy od tego, na jakie biuro się zdecydujemy. Jest to jednak rozwiązanie, które z pewnych powodów cieszy się coraz większą popularnością. Jak to jest możliwe? Przede wszystkim dla klientów satysfakcjonująca jest wysokość opłat. Biuro wirtualne w Warszawie umożliwia wynajęcie adresu nawet za około 100-200 zł miesięcznie, co z pewnością jest korzystne. Zdecydowanie więcej musielibyśmy zapłacić za wynajem prawdziwego biura. Kolejną zaletą jest outsourcing usług biurowych i księgowych. Oznacza to, że możemy zdecydować się na dodatkowe usług w postaci usług księgowych czy też pomocy prawnej. Specjalistyczne biura pomogą nam założyć firmę, czyli zająć się wszelkimi formalnościami. Oszczędzimy pieniądze na zakup wyposażenia, natomiast wszelkie opłaty możemy wpisać w koszty. Kontrole skarbowe odbywać będą się daleko od naszego domu, a w razie potrzeby możemy skorzystać z dobrze wyposażonych sal konferencyjnych. Biuro wirtualne w Warszawie to także prestiżowy adres- najczęściej w centrum dużego miasta. Oczywiście działa to bardzo pozytywnie na postrzeganie naszej firmy. Pamiętajmy o tym, że biuro wirtualne może zostać wykorzystane w celach marketingowych.

Biuro wirtualne- czy jest to legalne rozwiązanie?

Wiele osób ma obawy związane z biurem wirtualnym. Panują opinie, że jest to rozwiązanie niezgodnie z prawem. Czy jest to prawda? Oczywiście nie. Korzystanie z usług wirtualnego biura, jak i samo biuro wirtualne, jest w pełni legalne. Co więcej, jest to coraz powszechniejsza praktyka wśród przedstawicieli wolnych zawodów, start-upów czy też mniejszych firm, które zajmują się przede wszystkim pracą w sieci. Naczelny Sąd Administracyjny w 2014 roku jasno określił, że nie istnieją żadne przepisy, które miałyby zakazać takim praktykom. Jest to więc sprytne wykorzystanie luki w prawie, które nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji prawnych. W praktyce oznacza to, że możemy bez większych problemów wynająć biuro wirtualne razem z wybranymi usługami. Nie musimy obawiać się, że urząd skarbowy w jakikolwiek sposób nas ukarze. Z pewnością dyskusje na ten temat będą odbywać się przez jakiś czas, w końcu jest to rozwiązanie dla wielu niezrozumiałe. Jako klienci nie musimy jednak niczego się obawiać.