Reumatologia dziecięca w Warszawie - zwalcz ból stawów u dziecka

Schorzenia stawów dotykają nie tylko seniorów, ale i dzieci. Najmłodsi cierpią na młodzieńcze zapalenie stawów, toczeń, twardzinę, boreliozę, a także na zakażenia bakteryjne, które powodują choroby stawów. Ich zwalczaniem zajmuje się reumatolog dziecięcy w Warszawie.

Nie ignoruj bólu stawów u dziecka

U niektórych dzieci występują tzw. bóle wzrostowe, które szybko ustępują i nie mają nawracającego charakteru. W pozostałych przypadkach ból stawów wymaga konsultacji z lekarzem. Jego przyczyna może leżeć w poważnych schorzeniach, które bez odpowiedniej terapii dają coraz silniejsze objawy i szybko pogarszają samopoczucie.

Leczeniem chorób stawów zajmuje się reumatologia dziecięca. Warszawa zapewnia dostęp do gabinetów reumatologicznych dla małych pacjentów i nastolatków. W poradniach przeprowadza się kompleksową diagnostykę. Specjaliści badają przeciwciała przeciwko bakteriom (np. Borrelia), markery WZW oraz infekcji paciorkowcowej. Ponadto sprawdzają, czy dziecko cierpi na MIZS. Potwierdzenie lub wykluczenie danej choroby umożliwia wdrożenie skutecznego leczenia.

Leczenie pod okiem specjalisty

W poradni reumatologicznej leczenie chorób stawów u dzieci jest dostosowywane do stanu zdrowia chorego i modyfikowane w razie potrzeby w trakcie kuracji. Postępy w terapii są kontrolowane za pomocą badania USG stawów oraz badań laboratoryjnych, np. oznaczenia poziomu witaminy D, potasu i magnezu. Ponadto w poradni wykonuje się badanie gęstości kości z uwzględnieniem norm dla wieku, płci i rasy małego pacjenta.