Pożyczka leasingowa – wsparcie dla firm, rolników i nie tylko. Na czym polega?

Istnieje wiele form finansowania zakupów dla przedsiębiorców i rolników. Jedną z nich jest pożyczka leasingowa. Sprawdź, na jakich zasadach możesz starać się o wsparcie dla swojej działalności, a także komu dedykowane jest to rozwiązanie!

Pożyczka leasingowa – co to za rodzaj finansowania?

Pożyczka leasingowa a leasing i kredyt firmowy – czym się różnią? Czy mają jakieś cechy wspólne i które rozwiązanie najlepiej wybrać? Pożyczka leasingowa to alternatywa, łącząca cechy obu produktów. Tym, co wyróżnia ją od tradycyjnego leasingu jest moment, w którym stajesz się właścicielem maszyny, nieruchomości czy pojazdu. W przypadku leasingu przez cały okres kredytowania przedmiot leasingu pozostaje własnością finansującego, natomiast kiedy zaciągasz pożyczkę leasingową, podobnie jak przypadku kredytu, od razu stajesz się właścicielem.

Przedmiotem pożyczki leasingowej może być niemal każdy sprzęt, przydatny w prowadzeniu działalności. Zaciągniesz ją więc w celu zakupu maszyn, urządzeń oraz różnego rodzaju sprzętu. Wreszcie jest to również pożyczka leasingowa na samochód, czyli dla wielu przedsiębiorców ciekawa alternatywa dla leasingu operacyjnego.

Warto dodać, że bardzo często oprocentowanie pożyczki leasingowej jest konkurencyjne w stosunku do np. kredytu firmowego, a sama pożyczka wiąże się z uproszczonymi procedurami. Co to oznacza? Po zbadaniu zdolności kredytowej, szybką decyzję o przyznaniu dofinansowania.

Kto skorzysta na pożyczce leasingowej? Sprawdź!

Skoro wiesz już, na czym polega pożyczka leasingowa, przekonaj się, czy jest dla Ciebie opłacalna. W przypadku finansowania zakupu pojazdu wspomnieliśmy już, że jej plusem względem leasingu jest dłuższy okres finansowania. Dla przykładu w Banku BNP Paribas rozłożysz płatności nawet na 7 lat. Jednocześnie w wielu przypadkach nie musisz wnosić wkładu własnego. Pożyczkę leasingową weźmiesz zarówno w złotówkach, jak i w euro – zależy, w jakiej walucie osiągasz swoje przychody.

Zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy może być finansowane aktywo lub przelew wierzytelności z tytułu dotacji w przypadku zakupów współfinansowanych z dotacji UE. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla rolników oraz pozostałych osób korzystających z unijnego wsparcia.

Artykuł sponsorowany.