Policja Gdańsk: Odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków.
W trakcie pracy nad sprawą kryminalni z komendy miejskiej zdobyli informacje o tym, że 36-letni mieszkaniec Gdańska posiada środki odurzające. W środę rano policjanci weszli do mieszkania tego mężczyzny. W trakcie przeszukania lokalu, w szafie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli reklamówkę ze zbryloną żółtą substancją . Materiał ten przekazano do analizy biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków w postaci prawie 650 porcji amfetaminy. 36-latek z Gdańska został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i otrzymał policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł.
Dzięki pracy kryminalnych, odpowiedzialności karnej za posiadanie znacznej ilości narkotyków nie uniknie kolejny 36-latek z Gdańska. Policjanci podczas przeszukania samochodu i mieszkania mężczyzny znaleźli 165 porcji handlowych kokainy. 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi, by przedstawić mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dziś podejrzany zostanie doprowadzony do sadu, ponieważ prokurator skierował wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny.
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku, gdansk.policja.gov.pl/pm1/informacje/wiadomosci/109145,Odpowiedza-za-posiadanie-znacznych-ilosci-narkotykow.html
Autor: krystian