Teneryfa - malownicza i zielona niczym Bali a o wiele tańsza

Podróże na odległe wyspy niczym Bali, aby zobaczyć wulkany, malownicze półki farmerskie wśród palm i dżungli, klify, wybrzeża... brzmią bardzo luksusowo i trzeba przyznać, by lecieć na Bali, dla większości z nas jest to zbyt wysoki koszt. Jednak istnieje alternatywna wyspa, która posiada wszystkie te skarby i będzie Cię o wiele mniej kosztować. Mowa o Teneryfie, na której także opady są o wiele rzadsze, aniżeli na Indonezyjskiej wyspie. Dzięki swej historii należy ona do Hiszpanii, jednak geograficznie bliżej jej Afryce. Położona na zachód od Maroko Teneryfa, należy do Europy, a więc będziesz czuł się tu bezpiecznie jak u siebie.

Zacznijmy od lotów na Teneryfę, które mieszczą się w niższych przedziałach cenowych niżeli te na Bali. Co więcej, na Teneryfę dolecisz bezpośrednim lotem w około 5 godzin, w porównaniu gdy na Bali zazwyczaj musisz odbyć przynajmniej jedną przesiadkę , a loty trwają o wiele dłużej. Ceny noclegów na kanaryjskiej wyspie w zależności od sezonu różnią się, dlatego warto przylecieć poza miesiącami wakacyjnymi oraz świątecznym grudniem, aby znaleźć je w dobrych cenach. Na miejscu atrakcje dostaniecie o wiele taniej, dzięki polskim organizatorom z portalu AtrakcyjnaTeneryfa.pl, którzy w pakiecie atrakcji dają korzystne zniżki!

Przejdźmy teraz do atutów Teneryfy, które bliskie są egzotycznej Bali. Teneryfa to najbardziej zróżnicowana krajobrazowo wyspa kanaryjska, mieści się tu najwyższy szczyt Hiszpanii wulkan El Teide mierzący 3718 m n.p.m, a to niecałe 600 m więcej aniżeli Balijski wulkan Mount Agung. Odbywają się tutaj także nocne wejścia na krater o wschodzie słońca. Znane nam półki farmerskie z balijskich zdjęć, znajdziemy przede wszystkim na kanaryjskiej wyspie w części gór Anaga, nie są one może otoczone aż tak bujną dżunglą, jednak są równie malownicze. Strome klify o ciekawych formach znajdziemy na północy wyspy oraz w części Los Gigantes.