Policja Gdańsk: Policjanci spotkali się z seniorami
Wczoraj gdańscy policjanci uczestniczyli w debacie społecznej z seniorami, którą we współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Seniorów zorganizowano w Nowym Ratuszu w Gdańsku przy ul. Wały Jagiellońskie 1. Celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości wśród osób starszych na tego typu zjawiska i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.
Spotkanie rozpoczęła Zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska Pani Monika Chabior. W trakcie debaty policjanci radzili seniorom, jak skutecznie mogą poprawić swoje bezpieczeństwo. Funkcjonariusze mówili m.in. o metodach działania przestępców takich jak oszustwa na wnuczka czy na policjanta. Mundurowi odpowiadali na pytania z zakresu bezpieczeństwa oraz wysłuchali mieszkańców na temat nurtujących ich problemów. Policjanci opowiedzieli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, o aplikacji Moja Komenda, kampanii Znamy te numery”. Funkcjonariusz Straży Pożarnej poruszył temat niebezpieczeństwa zatrucia tlenkiem węgla. Na zakończenie spotkania przed seniorami wystąpił zespół dziecięcy Motylki” z Sulęczyna.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku, gdansk.policja.gov.pl/pm1/informacje/wiadomosci/127995,Policjancispotkali-sie-zseniorami.html
Ostatnie Artykuły

Gdańsk stawia miliony na integrację migrantów - pomoc obejmie całe rodziny i dzieci uchodźców

Gdzie szukać najlepszych tras motocyklowych w Trójmieście na jedno- i wielodniowe wyprawy?

Gdańsk czyta 2026 w autobusach i tramwajach. Wystarczy telefon i trochę czujności

Nauczyciele w Starogardzie Gdańskim ćwiczyli trudną rozmowę z rodzicami

Bibliotekarze z Trójmiasta rozłożą fake newsy na czynniki pierwsze

Po koncertach na Placu Zebrań Ludowych ruszą dodatkowe tramwaje i autobusy

W Promyku książki trafią do psów i kotów. To nietypowa forma pomocy

Biało-czerwona 2 maja przypomina o historii, która nie zbladła

Muzyczny jubileusz Straży Granicznej w Gdańsku zebrał ważnych gości

Nowa konsul Ukrainy w Gdańsku zaczęła od rozmów o wsparciu i integracji

W Szadółkach zmieni się wjazd na dwa dni – rusza modernizacja wagi

Objazd przy św. Wojciechu zmieni kurs trzech gdańskich autobusów

Trzeci warsztat o mobilności w Gdańsku. Stawką jest ruch na lata

