Urząd Miejski w Gdańsku: Pomóż osobie ubezwłasnowolnionej - MOPR poszukuje opiekunów prawnych
Stań się strażnikiem praw osób potrzebujących wsparcia! Gdańskie Centrum Pracy Socjalnej poszukuje ludzi o wielkich sercach, gotowych objąć opieką prawną tych, którzy sami nie mogą bronić swoich interesów.
  • Rekrutacja opiekunów prawnych dla osób ubezwłasnowolnionych
  • Kwalifikacje i wymagania kandydatów
  • Rola i zadania opiekuna oraz kuratora w życiu podopiecznych
  • Kontakt i dalsze kroki dla chętnych do podjęcia roli opiekuna

Gdańskie społeczeństwo może liczyć na nowych obrońców dobra. Centrum Pracy Socjalnej 4 MOPR ogłasza poszukiwania odpowiedzialnych osób chętnych do pełnienia funkcji opiekuna prawnego dla mieszkańców, którzy nie mają możliwości samodzielnej obrony swoich praw. Jest to wyjątkowa okazja do wykonania szlachetnej pracy, która wymaga nie tylko spełnienia formalnych wymogów, ale przede wszystkim empatii i gotowości do niesienia pomocy innym.

Kim może zostać opiekun prawny?

Oprócz nieposzlakowanej opinii i polskiego obywatelstwa, kandydaci muszą wykazywać się pełną zdolnością do czynności prawnych i niekaralnością za przestępstwa popełnione umyślnie. Ważnym aspektem jest również zdrowie, które pozwoli na godne realizowanie założonych obowiązków. Rola opiekuna nie jest prostą ścieżką, ale za to pełną wewnętrznych nagród i poczucia spełnienia.

W jakim celu powoływany jest opiekun prawny?

Opiekunowie prawni stają się filarem wsparcia dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych - troszczą się o ich interesy osobiste i majątkowe, reprezentują je w życiu prawnym. To nie tylko ochrona praw, ale i dbałość o dostęp do opieki medycznej oraz zabezpieczenie środków do życia. Kuratorzy zaś skupiają się na osobach częściowo ubezwłasnowolnionych, pomagając w codziennych sprawach, doradzając w zarządzaniu finansami, aby ich podopieczni uniknęli trudności życiowych.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać swoją kandydaturę kontaktując się z Centrum Pracy Socjalnej 4 MOPR przy ul. Lecha 1. Warto podkreślić, że decyzję o wyborze opiekuna prawnego podejmuje sąd, który może również ustalić wynagrodzenie za świadczone usługi. To wynagrodzenie jest najczęściej pokrywane z majątku osoby ubezwłasnowolnionej lub ze środków publicznych.

Jeśli czujesz w sobie chęć pomocy i spełniasz wymogi, nie zwlekaj. Skontaktuj się z odpowiednimi specjalistami pod numerem telefonu 58 511 46 16 lub komórkowym 506 228 183, a także poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., by dowiedzieć się więcej o tej odpowiedzialnej i pełnej wyzwań roli.


Według informacji z: Urząd Miejski w Gdańsku