Zmiana tras linii 175 i N2 w Gdańsku - tymczasowe skrócenie
Zmiany w trasach autobusów mogą wpłynąć na codzienne dojazdy. Zobacz, jakie przystanki zostaną zawieszone i jak dostosować swoje plany podróży.

Tymczasowe zmiany w trasach autobusów linii 175 i N2

W związku z bieżącymi pracami drogowymi, trasy linii autobusowych 175 i N2 zostaną tymczasowo skrócone. Od dnia ogłoszenia, autobusy tych linii będą kursować tylko do przystanku Starogardzka, co oznacza zawieszenie kilku przystanków na ich standardowej trasie.

Przystanki wyłączone z użytkowania

Zmiany obejmują zawieszenie przystanków: Jagiełły (n/ż) 01 i 02, Maćkowy 01 oraz Bartnicza 01. Pasażerowie korzystający z tych przystanków będą musieli znaleźć alternatywne miejsca do wsiadania i wysiadania, co może wpłynąć na codzienne dojazdy do pracy, szkoły czy innych celów.

Dostosowanie rozkładów jazdy dla linii N2

Aby umożliwić pasażerom lepsze przesiadki na inne linie, odjazdy autobusów linii N2 w kierunku przystanku Grudziądzka zostaną przyspieszone o cztery minuty na całej trasie. Dzięki temu, pasażerowie będą mieli więcej czasu na przesiadki na linie N1 oraz 122 na przystanku Galeria Bałtycka (n/ż) 07.

Zmiany te mają na celu minimalizowanie utrudnień dla mieszkańców oraz zapewnienie jak najsprawniejszego funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie prac drogowych. Zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji na temat rozkładów jazdy i dostosowywania planów podróży odpowiednio do wprowadzonych zmian.


Opierając się na: Urząd Miejski w Gdańsku