Pomorski Kongres Polityki Senioralnej: Wydarzenie, które zmienia życie!

Kwidzyn staje się centrum dyskusji o polityce senioralnej. Eksperci i władze zjednoczeni dla dobra starszych mieszkańców!
- Kongres Polityki Senioralnej w Kwidzynie przyciąga ważne osobistości
- Współpraca kluczem do sukcesu w polityce senioralnej
Kongres Polityki Senioralnej w Kwidzynie przyciąga ważne osobistości
Wczoraj w Kwidzynie odbył się I Pomorski Kongres Polityki Senioralnej, który zgromadził ekspertów oraz przedstawicieli władz, aby wspólnie omówić wyzwania związane z polityką senioralną. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz oraz zastępca dyrektora Departamentu Polityki Senioralnej Maciej Kmita. Obecność rzeczniczki małych i średnich przedsiębiorców Agnieszki Majewskiej oraz pełnomocniczki wojewody ds. rodziny, polityki społecznej i senioralnej Anity Richert-Kaźmierskiej podkreśliła wagę tematu.
Współpraca kluczem do sukcesu w polityce senioralnej
Podczas otwarcia kongresu, wojewoda Beata Rutkiewicz zwróciła uwagę na różnorodność potrzeb poszczególnych grup seniorów, podkreślając znaczenie współpracy:
Nie jesteśmy tacy sami i każda grupa potrzebuje nieco innych rozwiązań. Nikt nie poradzi sobie z tym wyzwaniem sam. Musimy ze sobą rozmawiać, współpracować”
. W trakcie wydarzenia odbyły się wykłady oraz panele dyskusyjne, które dotyczyły kluczowych kwestii związanych z starzejącym się społeczeństwem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w polityce senioralnej.
Jednym z poruszonych tematów była rola seniorów na rynku pracy. Rzeczniczka MŚP Agnieszka Majewska zaznaczyła:
Należy edukować przedsiębiorców. Seniorzy stanowią bardzo dużą grupę i jest to grupa lojalna jako pracownicy, doświadczona”
. Kongres był również okazją do uhonorowania członków pomorskiego Zespołu ekspertów ds. polityki senioralnej poprzez wręczenie im powołań.
Wydarzenie to pokazuje, jak ważne są działania na rzecz seniorów w naszym regionie. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest tworzenie lepszej przyszłości dla starszych mieszkańców Kwidzyna.
Według informacji z: Urząd Wojewódzki w Gdańsku
Ostatnie Artykuły

FETA 2026 szuka ludzi z energią - wolontariat otwiera kulisy festiwalu

Jazz, książki i wielkie sceny. Gdańsk wskazał nominowanych do Splendor Gedanensis

Maj w NCK Gdańsk - fortepian, noc muzeów i poezja w jednym kalendarzu

Rodzice adopcyjni mają zabrać głos w ogólnopolskim badaniu

Pięć zatrzymań w Gdańsku - jeden kierowca miał trzy sądowe zakazy

W Gdańsku pokazali, jak cyberoszuści wyciągają pieniądze z kont

Pies służbowy i technik kryminalistyki w Gdańsku - tak rekrutują do Policji

Gdańsk stawia na profilaktykę kobiet. Maj pełen badań i spotkań

Jak urządzić kuchnię w stylu retro i dobrać praktyczne dodatki?

Majówka pod policyjną kontrolą - w Gdańsku ruszą wzmożone patrole

NCK dopisuje brakujące nazwisko - ważne sprostowanie po jubileuszu

Sanah na stadionie i ruch pod presją. Gdańsk szykuje tramwaje, pociągi i objazdy

Węzeł przy dworcu i szybka M32 na czas zamknięcia wiaduktu

