Policjanci uczą przedszkolaków z Gdańska jak bezpiecznie spędzać wakacje

W sercu Gdańska policjanci spotkali się z przedszkolakami, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letnich wakacji. Dzieci miały okazję poznać zasady ochrony nad wodą, nauczyć się korzystać z numerów alarmowych i zobaczyć z bliska policyjny radiowóz.
- Gdańscy policjanci uczą najmłodszych jak bezpiecznie spędzać lato
- Zobacz policyjny radiowóz i poznaj zasady bezpieczeństwa nad wodą w Gdańsku
Gdańscy policjanci uczą najmłodszych jak bezpiecznie spędzać lato
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji oraz Komisariatu Wodnego odwiedzili dzieci z przedszkola „Dom Sąsiedzki” przy ulicy Dworcowej 11 w Gdańsku. To wyjątkowe spotkanie było nie tylko okazją do rozmowy o zasadach bezpieczeństwa, ale także do praktycznego poznania pracy policji.
Policjantka i funkcjonariusz komisariatu wodnego wyjaśniali maluchom, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas wakacyjnych zabaw, szczególnie nad wodą. Poruszali tematy dotyczące unikania zagrożeń związanych z kontaktem z osobami obcymi oraz przypomnieli, jak i kiedy należy korzystać z numerów alarmowych.
„Spotkanie było okazją, aby porozmawiać z najmłodszymi o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku.”
Zobacz policyjny radiowóz i poznaj zasady bezpieczeństwa nad wodą w Gdańsku
Dzieci nie kryły entuzjazmu na widok policyjnego radiowozu, który mogli obejrzeć z bliska. Taka forma edukacji pozwala najmłodszym lepiej zapamiętać przekazywane informacje i buduje pozytywny obraz służb mundurowych.
Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” to cykl spotkań prowadzonych przez policjantów, którzy dbają o to, by najmłodsi mieszkańcy Gdańska byli świadomi zagrożeń i potrafili odpowiednio reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Dzięki takim inicjatywom wakacje mogą być nie tylko radosne, ale przede wszystkim bezpieczne.
Na podst. Policja Gdańsk
Autor: krystian