Pięć zatrzymań w Gdańsku - jeden kierowca miał trzy sądowe zakazy

Pięć zatrzymań w Gdańsku - jeden kierowca miał trzy sądowe zakazy

FOT. Policja Gdańsk

57-latek z trzema sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów jeszcze tego samego dnia trafił przed sąd. W Gdańsku policjanci zatrzymali w sumie pięciu kierujących - trzech po alkoholu i dwóch, którzy zlekceważyli decyzje sądu. W jednym przypadku alkomat pokazał ponad 1,5 promila, w innym prawie promil.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przez cały dzień wyłapywali kolejnych kierowców łamiących przepisy. Najpierw, tuż po północy, na ulicy Świętokrzyskiej zatrzymali BMW. Za kierownicą siedział 19-letni obywatel Ukrainy, który nie miał prawa jazdy. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi.

Kolejne zatrzymanie nastąpiło o 6.40 na ulicy Wosia Budzysza. Policjanci zatrzymali Volkswagena Passata prowadzonego przez 53-letniego obywatela Polski. Wynik badania przekroczył 0,5 promila.

Po godzinie 17.00 na ulicy Spadochroniarzy funkcjonariusze zatrzymali Renault. Kierowcą był 33-letni obywatel Polski, który miał w organizmie prawie promil alkoholu. On również trafił na noc do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Osobny wątek dotyczył kierowców, którzy zignorowali sądowe zakazy. Tuż przed 10.00 na ulicy Józefa Czyżewskiego policjanci zatrzymali Renault prowadzone przez 57-letniego obywatela Polski. Po sprawdzeniu w systemach wyszło na jaw, że mężczyzna ma aż trzy zakazy prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany, a samochód odholowano na policyjny parking. Jeszcze tego samego dnia, w trybie przyspieszonym, stanął przed sądem.

Chwilę po 11.00 na ulicy Słowackiego policjanci zatrzymali Volkswagena, którym kierowała 57-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego. Także w tym przypadku systemy pokazały sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za złamanie sądowego zakazu grozi nawet 5 lat więzienia. Za kierowanie po alkoholu przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. To był dzień, w którym policja zatrzymała pięć osób, a każdy z tych przypadków pokazuje, jak szybko jedna zła decyzja zamienia się w poważne problemy karne i sądowe.

na podstawie: KMP Gdańsk.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Gdańsk). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.