Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Z najświeższych zapisków w Polsce możemy się dowiedzieć, iż Facebooka ma do tego czasu mniej więcej siedemnaście milionów rodaków. Żaden program telewizyjny nie może się poszczycić tak dużą publicznością, no chyba, że podczas trwania decydujących dla Reprezentacji meczów w piłkę nożną. Liczba osób zarejestrowanych na FB powinna nakłonić każdego menadżera przedsiębiorstwa do ważnej kwestii: czy reklama na w mediach społecznościowych (takich jak FB) jest opłacalna, a w następnej kolejności... jaka jest cena reklamy na Facebooku. Więcej na - https://fb.48.media/ile-kosztuje-reklama-na-facebooku

Nim jednak zajmiemy się odpowiedzią na zadane pytania, warto wyróżnić jeszcze jedno: jak przedstawia się efektywność takiej kampanii reklamowej na Facebooku? Ingerując w tą kwestię najtrafniejszą odpowiedzią byłoby stwierdzenie - „to zależy”, gdyż możliwości ustawienia, na które pozwala każdemu z nas kampania marketingowa na portalu Facebook są niezliczone. Możemy niezwykle dokładnie dotrzeć do grupy odbiorców, do nich właśnie skierujemy działania reklamowe. Przykładowo kampanie potrafimy zaprogramować w taki sposób, aby zobaczyli ją żonate osoby odpowiednio wcześniej przed nadchodzącą rocznicą ślubu. Więc jeżeli posiadamy profesjonalny sklep sprzedający piękne upominki na rocznice ślubów i umiemy zaprojektować skuteczną reklamę, to istnieje duża szansa, iż może ona przynieść wymierne efekty oraz zwiększyć naszą sprzedaż. Jednakże jeżeli prowadzona reklama ma błędy w konfiguracji, na przykład ustawiona została do użytkowników portalu Facebook płci męskiej, na ten czas może może to być zwyczajnie marnowanie pieniędzy, gdyż docieramy do zbyt ogólnego odbiorcy, którzy na tą chwilę nie są zainteresowani naszymi produktami, a za edycję reklam płacimy.

cena reklamy na Facebooku

Wracając do spraw powiązanych z kosztami odnośnie reklamy prowadzonej na Facebooku. Krótko powiedziawszy, nie jest to typ reklamy, który kojarzymy z programów telewizyjnych, gazetek bądź też radia. Stawiając na Facebooka nie wydajemy od razu "z góry" wykazanej kwoty - dla przykładu kilkaset zł - hokus pokus! Klienci widzą naszą reklamę. Koszty, które możemy ponieść przy kampanii reklamowej na FB to zarówno dwadzieścia pięć zł jak i 20 000, tak po prawdzie nie ma czegoś takiego jak zdefiniowana kwota, którą winniśmy wydać na nasze działania marketingowe.

To fakt, iż reklama w social media to nic innego jak licytacja, w której sami bądź niekiedy FB stawia koszt za klika. Pisząc o ofercie, jest to mianowicie jedno kliknięcie we właściwy przycisk ("Cost per Click") (przejście na stronę firmową, zapisanie oferowanej aplikacji itp.), wskaźnik wyświetlenia reklamy x1000 bądź też określony zasięg kampanii na dany dzień. Oznacza to, iż na przykład planując wydatki na budżet reklamowy w wysokości 300 zł, do tego własnoręcznie ustawiając max za "klika" na 0,8 zł, to biorąc pod uwagę prostą matematykę, osiągniemy mniej więcej trzysta siedemdziesiąt pięć kliknięć. Niemniej jednak klików okaże się znacznie więcej albo i mniej.

Przyglądając się tym faktom, wszystko odbywa się jako prosta licytacja, to też gdy występuje w niej niedużo czy brak reklam firm konkurencyjnych (wyświetlanych tej samej grupie odbiorców) oraz nie spełniają one ogólnie przyjętych wymogów co do jakości, wówczas zdarzy się, że portal Facebook z korzyścią uzna, że powinniśmy płacić mniej. Patrząc od drugiej strony, kiedy tworzona reklama zostanie odebrana jako nie dosyć dobra, lub mniej "budżetożerna", w takiej sytuacji nie wygenerujemy zakładanych przejść na stronę, bo po prostu FB poprzez nie ukazywanie firmowej reklamy, również nie wyda wszystkich przeznaczonych przez nas samych pieniędzy.

Mówiliśmy na temat jakości reklamy na portalu Facebook. Przedstawiamy drugą najważniejszą zasadę przy licytacji przy reklamowaniu na FB. Zatem, co może być nieco niespotykane, zamieszczanie reklam na portalu Facebook, a konkretnie najwartościowsza oferta to nie tylko ta, która proponuje najatrakcyjniejszą stawkę za interakcję, a także taka, która posiada duży wskaźnik dopasowania do grupy docelowej oraz w oczach FB jest reklamą przyjazną dla użytkowników. Tymi współczynnikami zarządzają algorytmy, które w gruncie rzeczy realnie zna sam Pan Zuckerberg.

czynniki które wpływają na cenę reklamy na FB

Nadszedł czas na podsumowanie i wnioski. Odpowiadając na postawione zapytanie, ile tak na prawdę kosztuje kampania reklamowa na portalu Facebook – przyznajemy:

dokładnie tyle ile potrzebuje nasza firma, ponieważ Facebook nie ma swoich faktycznych cen

Cenę reklamy kształtujemy my jako klient Facebooka i długo planowany budżet czy system aukcji i licytacji. Z drugiej strony, czy opłacalne jest prowadzenie kampanii reklamowej na portalu Facebook? Oczywiście, jeśli idealnie wybierzemy grupę docelową. Bardzo istotne. Jeśli prowadzisz swoją firmę i Twoim nadrzędnym celem jest pozyskanie potencjalnego kontrahenta, nigdy nie możesz zlekceważyć tak efektywnego "tools'a", jakim od jakiegoś czasu jest Facebook’owa reklama. Interesuje Cię reklama lub też kompleksowa obsługa fanpage’a przez liderów branży? Skontaktuj się z 48 Media oraz uzyskaj konkurencyjną cenę! Zapraszamy - fb.48.media

agencja interaktywna - obasługa profili fanpage

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.