Policja Gdańsk: Zatrzymany za groźby może trafić do aresztu
Policjanci zatrzymali 30-latka z Warszawy, który w zamkniętym mieszkaniu bił kobietę. Pokrzywdzona wołała o pomoc. Funkcjonariusz, ratując kobietę, oddał kilka strzałów z broni służbowej w kierunku blokady drzwi. O dalszym losie zatrzymanego jeszcze dziś zadecyduje sąd.
Wczoraj tuż po godz. 6.00 policjanci z komisariatu Policji we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie, że mężczyzna nie chce opuścić mieszkania zgłaszającej. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i gdy wysiedli z radiowozu, usłyszeli wołanie o pomoc. Natychmiast wbiegli do budynku, głos wzywający pomocy nie cichł. Policjanci próbowali otworzyć drzwi, jednak te tylko się uchyliły, a zabezpieczająca je blokada nie pozwoliła na wejście do mieszkania. Jeden z funkcjonariuszy zobaczył, że wołająca o pomoc kobieta leży na ziemi, a mężczyzna siedzi na niej i uderza ją pięściami w twarz. Policjant wezwał mężczyznę do otwarcia drzwi i poinformował, że jeżeli tego nie zrobi, przestrzeli zamek. Sytuacja był bardzo dynamiczna, agresywny mężczyzna nie reagował na polecenie policjantów, a życie kobiety było zagrożone. Kolejne wezwanie do otwarcia drzwi okazało się bezskuteczne i funkcjonariusz oddał trzy strzały z broni służbowej w kierunku zabezpieczenia drzwi. Pod takim katem, aby nikogo nie zranić.
Gdy policjanci wbiegli do mieszkania, mężczyzna cały czas bił kobietę. Funkcjonariusze obezwładnili go i założyli mu kajdanki. Policjanci udzielili pomocy przedmedycznej pokrzywdzonej. Zatrzymany sprawca był dalej agresywny, groził pokrzywdzonej oraz znieważał policjantów.
Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie danych i okazało się, że jest poszukiwany w celu obycia kilkunastu miesięcy kary więzienia.
Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Podczas zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania gróźb wobec pokrzywdzonej, naruszenia jej nietykalności cielesnej oraz znieważenia policjantów. Także dzisiaj sąd rozpatrzy prokuratorski wniosek o areszt dla zatrzymanego.
Za kierowanie gróźb grozi kara 2 lat więzienia. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grożą także 2 lata więzienia. Za naruszenie nietykalności osoby grozi rok więzienia.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku, gdansk.policja.gov.pl/pm1/informacje/wiadomosci/94596,Zatrzymany-za-grozby-moze-trafic-do-aresztu.html
Ostatnie Artykuły

Kurhany na trasie nowej drogi i ślady kultury pomorskiej

Mobilny Dom Kultury wraca do czterech dzielnic. Lato pełne warsztatów

Nowe biuro Bechtela w Gdańsku ma obsłużyć atomową inwestycję

Strzał z wiatrówki w 14-latka. Sprawca miał prawie 3,5 promila

Autobusy ominą część Dolnego Miasta. ZTM zmienia trasę na Łąkowej

Trzy sektory spotkają się w Pruszczu Gdańskim. W grze są konkretne rozwiązania

Tramwaje pojadą inaczej na północy Gdańska. Wchodzi autobus T10

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa ruszają w Gdańsku. Startuje też kampania

Ul. Łąkowa będzie jednokierunkowa. Autobusy pojadą objazdem

Podwieczorek Społeczny wraca do ogrodu. NGO porozmawiają o sieciach wsparcia

Na Świętym Duchu ruszy pochód i historyczne obozowisko

Recydywista z Przymorza usłyszał zarzuty po kradzieżach za prawie 8 tys. zł

Ranking TOP 10 najlepszych agencji SEO w Gdańsku 2026

Pruszczańska Karta Mieszkańca z nowym partnerem. Sklep daje 10 procent rabatu
Przydatne dane teleadresowe
- Pomorska Wojewódzka Komenda OHP w Gdańsku - kontakt, zespoły i dla kogo jest Ochotniczy Hufiec Pracy
- Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - kontakt, wydziały, pozwolenia wodnoprawne
- Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku - kontakt, porady prawne, zgłaszanie wypadków
- VIII Komisariat Policji w Gdańsku - kontakt, dzielnicowi, zasięg działania
- Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień - kontakt, programy, pomoc w uzależnieniach
- Parafia Świętego Krzyża w Gdańsku - msze, kancelaria, sakramenty
