Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Dom inteligentny - rozwiązanie idealne dla nowoczesnej rodziny

Smart home to w dzisiejszych czasach jedne z częstszych rozwiązań w domach jednorodzinnych. Mimo, że kojarzy się z udogodnieniami i automatyką, odpowiada również za twoje bezpieczeństwo i wspiera planetę.

Ilość urządzeń, które stają się kompatybilne z systemem wciąż rośnie. Dzięki temu twoje życie staje się bardziej komfortowe. Smart home korzysta również z systemów, które reagują na obecność ruchu, dźwięku i temperatury. Inteligentny dom możesz zaprogramować tak, by działał zgodnie z twoimi potrzebami. Domy na sprzedaż w województwie pomorskim oparte na tej technologii cieszą się dużym zainteresowaniem. Jakie są najważniejsze zalety systemu smart home? Odpowiadamy.

Prostota i wygoda

Instalacja jest bardzo prosta i wygodna w obsłudze. Najmniej skomplikowanym elementem smart domu są sterowniki, które odpowiadają za włączanie i wyłączanie np. światła. Ta innowacyjna technologia generuje również spore oszczędności, wynikające ze zmniejszonego zużycia energii elektrycznej.

Bardziej skomplikowane rozwiązania sterują ekonomiczną dystrybucją energii grzewczej. Dzięki instalacji smart home będziesz mógł sterować systemem zdalnie używając jedynie aplikacji na swoim smartfonie.

Sensory

Inteligentny dom opiera swój system na niezbędnych czujnikach. Sensory reagują na dźwięk, ruch, czy nawet natężenie światła i temperaturę. By móc korzystać z udogodnień jakie oferuje instalacja, wystarczy połączyć urządzenia z routerem Wi-Fi. Następnie zainstalować aplikację, dzięki której będziesz mógł zdalnie obsługiwać sprzęt podłączony do smart home. Producenci wyszli z inicjatywą i umożliwiają korzystanie z rozbudowanego systemu pochodzącego od konkretnego producenta lub z produktów kilku firm, pracujących w tym samym standardzie.

Dzięki czujnikom w inteligentnym domu możesz sterować również oświetleniem w ogrodzie. Sensory reagują na ruch, dlatego przy każdym wyjściu na ogród, lampy automatycznie się zapalą. W ten sam sposób instalacja może uruchomić nawet kosiarkę, czy robota odkurzającego.

Bezpieczeństwo - smart home na straży

Jak wspomnieliśmy we wstępie, inteligentny dom to nie tylko komfort samoczynnego włączania się piekarnika, czy pralki. Technologia przede wszystkim dba o twoje bezpieczeństwo w domu i na posesji. Czujniki dymu, gazu, otwierających się drzwi i okien poinformują cię, gdy tylko na terenie domu pojawi się coś niepokojącego.

Dbanie o środowisko

Ostatnimi czasy właściciele nieruchomości dbają o standardy energooszczędności i ekologii. Nie jest to związane tylko z obowiązującymi normami, ale również z potrzebą zmniejszenia rachunków. Dzięki odpowiedniej termomodernizacji i instalacjom pozwalającym na korzystanie z energii odnawialnej, smart home będzie generował niższe koszty utrzymania.

Dla rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na zmianę domu na energooszczędny, został wymyślony specjalny program „Czyste Powietrze”, który wspiera finansowo mieszkańców. Jeżeli wyposażysz dom w instalację fotowoltaiczną, czy pompę ciepła również przyniesie to w przyszłości oszczędności. Po połączeniu ich z rozwiązaniami oferowanymi przez smart home, zysk będzie jeszcze większy.