Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdańsk

Spodnie męskie dzieli się na dwie podstawowe kategorie: długie i krótkie. Kategoria spodni długich ma jeszcze kilka innych podkategorii, mniej lub bardziej widocznych na naszych ulicach. Część z nich ma charakter typowo sportowy i to one zastepują wszechobecne jeansy, inne mają charakter formalny aż do spodni z lampasami czy kompletem do fraka włącznie. Współczesna moda w ostatnich kilku latach diametralnie zmieniła wygląd męskich spodni i poszerzyła ich zbiór. 

Spodnie męskie joggery

Spodnie męskie joggery pojawiły się w modowych trendach w latach 90. XX w. dzięki kulturze skate'owskiej. Deskorolkowcy w trosce o bezpieczeństwo jazdy wiązali nogawki spodni gumkami. To samo zresztą robili pierwsi cykliści - z tamtego trendu pozostały do dziś bermudy, z kultury deskorolkowej natomiast mamy joggery. Fason joggerów łączy w sobie co najmniej dwa odniesienia, jednym z nich jest niewątpliwie sport i spodnie dresowe, ale drugim militaria i spodnie wojskowe. Z założenia spodnie te wiązane są sznurkiem w pasie, co niewątpliwie pomaga utrzymać je w talii w trakcie ruchu. Z drugiej strony wyraźnie widać dążenie do odcięcia się od kanapowego modelu dresów i uzupełnienie wizualizacji militarnymi wątkami, choćby w postaci tkaniny wyraźnie wojskowej czy kieszeni o masywniejszym charakterze. I tak jak joggery damskie wyraźnie odwołują się do dresu, tak spodnie męskie joggery przywołują raczej kulturę  macho. I właśnie dlatego ten model spodni mogą nosić dojrzalsi mężczyźni, ich odbiorcy nie ograniczają się jedynie do nastolatków.

Bojówki męskie ze ściągaczami

Bojówki męskie ze ściągaczami 

Spodnie męskie bojówki

Spodnie męskie okazujące jeszcze silniej swój charakter to niewątpliwie bojówki. Mogą przyjmować fason swobodniejszy, bliższy dresom (choćby poprzez wiązanie sznurkiem w talii), lub spodni sportowych militarnych. Ich nogawki nie kończą się ściągaczem, chociaż czasami związywane są troczkami. W wielu modelach góra spodni jest wyraźnie swobodniejsza, natomiast nogawki zwężają się zwykle do dołu, by opadać na cholewki obuwia. Cechą charakterystyczną bojówek są duże kieszenie naszyte na obie nogawki na wysokości ud, tuż nad kolanem. Kieszenie są obszerne, z zapasem tkaniny, dokładnie zapinane. Dziś świetnie sprawdzają się w wersji schowka na portfel i telefon. Spodnie męskie bojówki o charakterze wojskowym szyje się z tkanin o wzorze maskującym, choćby stylizowanym. Na rynku można jednak znaleźć mnóstwo modeli szytych z tkanin bawełnianych czy materiałów specjalnie wzmacnianych, by dobrze komponowały się z obszerną, górną częścią stylizacji. Sprawdź, jakie jeszcze spodnie powinny znaleźć się w szafie modnego mężczyzny: https://www.wprost.pl/zycie/10298154/4-rodzaje-spodni-ktore-powinien-miec-kazdy-stylowy-mezczyzna.html

Klasyczne bojówki męskie

Klasyczne bojówki męskie 

Oto 5 powodów, dlaczego bojówki męskie to świetny pomysł na wiosenną kreację

Czarne spodnie męskie w wersji bojówek czy joggerów to doskonały wybór dla wiosennych stylizacji. Dlaczego? W pełni reprezentują najnowsze trendy modowe, zatem jeżeli chcesz być modny - noś bojówki i joggery! Co więcej, tego rodzaju modele są niezwykle wygodne, nie krępują ruchów, każdy czuje się w nich swobodnie i komfortowo. Nawet na koniec dnia nie odczuwa się zmęczenia krępującym strojem. Joggery i bojówki męskie  posiadają pojemne i łatwo dostępne kieszenie. Telefon, portfel, dokumenty znajdują tam swoje miejsce, szczególnie w przypadku bojówek, gdzie kieszenie posiadają zwykle niezależne zapięcie. Kolorystyka spodni również sprzyja komfortowi, czarne spodnie męskie, czy w barwach ochronnych doskonale zatuszują wszelkie ewentualne drobne plamki, o które nietrudno, gdy tę samą parę nosi się przez cały dzień. Joggery i bojówki to modele, które sprawdzają się w domu, gdy dążymy do maksymalnej wygody, wykonując mnóstwo domowych czynności, ale i odpoczywając na kanapie. Wygoda, komfort, dobry wygląd - to podstawowe cechy tych męskich modeli spodni.